Opublikowano: 2015-04-19 19:24:19 przez system

Przerwana passa BKS-u

W rozegranym w sobotę 18 kwietnia meczu o mistrzostwo IV ligi BKS Hal-Mont Bochnia uległ na własnym boisku sąsiadowi w ligowej tabeli, Sokołowi Borzecin 1-2 (0-1). Była to pierwsza porażka BKS-u od czterech spotkań.

Przez pierwsze pól godziny lepsi piłkarsko byli goście, którzy nie pozwalali na wiele piłkarzom BKS. Stosując wysokie krycie zmuszali bochnian do gry długą piłką, która zazwyczaj padała łupem rosłych stoperów gości, którzy natychmiast uruchamiali swych skrzydłowych. Po jednej z takich akcji w 12 minucie Damian Chudyba zdobył prowadzenie dla Sokoła.

Pod koniec pierwszej połowy inicjatywę w grze zaczęli przejmować miejscowi, a szczególnie aktywni w tej części gry Jarosław Siwek i Mateusz Klesiewicz, jednak do gwizdka sędzi(!) Sylwii Biernat, kończącego I połowę, wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie inicjatywa nadal należała do piłkarzy z ul. Parkowej. Ich starania przyniosły skutek w 69 min., kiedy ładną akcję kombinacyjną całego zespołu zakończył golem Klesiewicz. Chwilę potem mogło być 2-1 dla gospodarzy, ale pomylili się Jarosław Siwek i Marcin Motak.

Goście nie zaimponowali w tej części gry niczym szczególnym, ale to oni mogli cieszyć się po meczu z wygranej i 3 punktów. Zdobyli ją po stałym fragmencie gry. Piłkę z autu w kierunku pola karnego bochnian rzucił marek Kowalik, a niepilnowany daniel Policht sprytnym strzałem pokonał Damiana Szydłowskiego. Po stracie bramki BKS ruszył do ataków, ale nie przyniosły one już korzyści.

BKS Hal-Mont Bochnia – Sokół Borzęcin 1-2 (0-1)

Bramki: Mateusz Klesiewicz 69′ – Damian Chudyba 12′, Daniel Policht 73′

Żółte kartki: Motak, Ruchałowski – Rędzina, Kostecki, Zabiegała

Sędziowali: Sylwia Biernat oraz Łukasz Mnich i Mariusz Aleksa

BKS: Damian Szydłowski – Daniel Bukowiec, Michał Ruchałowski, Marcin Motak, Mateusz Czernecki (60′ Mateusz Fortuna) - Grzegorz Mus, Jarosław Siwek, Jarosław Górecki, Mateusz Klesiewicz, Hubert Grodowski (46′ Sebastian Turczyn) - Sławomir Zubel.

Sokół: Mariusz Mucek – Marcin Rędzina, Daniel Policht, Łukasz Kulig (77′ Piotr Świątek ), Paweł Knap – Rafał Ciesielski, Sergiusz Kostecki, Sebastian Mularz (71′ Marek Kowalik) – Damian Chudyba, Mariusz Zabiegała (87′ Świątek Piotr), Grzegorz Baran (71′ Andrzej Mika).