Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-20 16:42:26 przez system

Rajd "Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej"

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej organizują XVIII. Młodzieżowy Rajd "Szlakiem cmentarzy I wojny światowej. Jak Oni w 1914 roku". Do udziału w tej imprezie organizatorzy zapraszają zorganizowane grupy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu województwa małopolskiego.

Organizowana corocznie, począwszy od 1998 roku impreza turystyczna od samego początku impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli, którzy wędrują od cmentarza do cmentarza, by w ten sposób oddać hołd żołnierzom poległym w okolicy Limanowej, Laskowej, Żegociny podczas I wojny światowej. Rajd jest także okazją do poszerzenia wiedzy historycznej i geograficznej o regionie. W tym roku będzie miał wymiar szczególny, albowiem przypada dokładnie w setną rocznicę wybuchu I wojny światowej i operacji limanowsko - łapanowskiej.

Regulamin tego Rajdu (do pobrania - link na dole strony) określa zasady udziału w imprezie, także zasady towarzyszących mu konkursów. Oprócz wędrówki, jego uczestnicy przygotowują wieńce, które w drugim dniu Rajdu składane są przez delegacje drużyn na cmentarzu nr 357 na Jastrząbce, a także uczestniczą w odprawianej tam mszy świętej w intencji Ojczyzny.

W imieniu organizatorów zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w Rajdzie, który jest jedną z możliwości patriotycznego wychowania młodzieży poprzez przeżywanie, odkrywanie, osobiste zaangażowanie. Karta zgłoszenia do pobrania - link na dole strony.

Termin zgłoszeń do 31 października.