Opublikowano: 2022-09-19 21:36:20 przez KacperGlod

Ręczna: Dobry start rozgrywek dla MOSiR Bochnia. Zwycięstwo nad kielczanami

Szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w inauguracyjnym spotkaniu II ligi mężczyzn pokonali drużynę Wybicki Kielce!

W meczu pierwszej kolejki odmłodzony skład bocheńskiego Mosiru zmierzył się z ekipą Wybicki Kielce. Bochnianie wygrali w inauguracyjnym meczu przewagą 9 punktów.

Pierwsze minuty gry były bardzo wyrównane (8 minuta 5:5) – mówi Ryszard Tabor trener bochnian. – Bardzo dobry okres gry naszego zespołu to 9-19 min., w którym zdobyliśmy 9 bramek, bez strat własnych, co pozwoliło uzyskać wynik 14:5. Ten okres miał kluczowe znaczenie dla końcowego wyniku meczu. O wygranej zdecydowała dobra, aktywna obrona, która wymuszała błędy u gości oraz wysoka skuteczność rzutowa szczególnie w 1 części gry. Podkreślić należy duże zaangażowanie zawodników w każdą akcję w obronie i ataku. Wysoka skuteczność rzutowa przełożyła się na indywidualne osiągnięcia: Bartosz Szpisak zdobył 16 bramek, a Maciej Grech 9 - dodał szkoleniowiec MOSiR.

TS MOSiR Bochnia – UKS SMS Wybicki Kielce 39:30 (21:11)

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Bartosz Szpisak 16, Maciej Grech 9, Bartosz Batko 3, Kacper Cąber 4, Marcel Makuch 4, Hubert Pamuła 2, Piotr Kalinka 1, Mateusz Błoniarczyk, Łukasz Kruk (bramkarz), Tobiasz Kulig, Patryk Rolewicz (bramkarz) oraz Kluz Kacper, Piotr Kurczab, Michał Rogusz, Eryk Smęda, Oskar Stabrawa.
Trener: Ryszard Tabor, kierownik drużyny: Maciej Haber.

Skład i bramki Wybickiego: Konrad Ciołak 7, Jakub Bąk 6, Anton Velychko 5, Krzysztof Bernacki 4, Tomasz Maciejek 2, Patryk Wacek 2, Jakub Ciszek 1, Jakub Majcher 1, Bartłomiej Pawlikowski 1, Jan Rząca 1, Kacper Dziedzic, Jakub Krupa, Adrian Pieńkuś, Michał Stec, Wiktor Wotliński.
Trener: Zygmunt Kamys.

Mecz, który rozegrany został w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, transmitowany był na żywo na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV:

W drugiej kolejce MOSiR Bochnia również zagra na własnej hali z kielczanami, tym razem szczypiornistami zespołu KS Vive II Kielce. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 25 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Początek zaplanowano na godzinę 12:00. Wstęp wolny!

Więcej zdjęć na profilu facebookowym Qubinho photograhpy!