Opublikowano: 2015-11-16 12:31:35 przez system

Ręczna: konfrontacja z wiceliderem

Wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie. Walka z wiceliderem pierwszoligowych rozgrywek od początku budziła nasze obawy. Czy mimo przegranej było tak źle? Opinie nie są tak negatywne.

Sobotni (14 listopada) mecz MOSiR Bochnia - MKS Piotrkowianin rozpoczął się później ze względu na awarię autobusu, którym do Bochni dojeżdżali przeciwnicy. Kłopoty w podróży nie wpłynęły jednak negatywnie na jakość ich gry. Od początku piotrkowianie prezentowali wysoką klasę i szybko powiększali swoją przewagę bramkową. W 25. minucie na tablicy widniał już wynik 8:19, na zakończenie pierwszej połowy 9:25. Należy jednak pochwalić bochnian za postawę, jaką zaprezentowali w następnej części spotkania.

- Druga połowa była już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu - powiedział po meczu trener MOSiR Bochnia Ryszard Tabor - Graliśmy troszkę bardziej cierpliwie i skuteczniej. Lepiej też spisywaliśmy się w obronie. - Nasi zawodnicy wykorzystali pewność, jaką po pierwszej części mieli już przyjezdni. - Kiedy przeciwnik prowadzi kilkunastoma bramkami, to gra troszkę bardziej rozkojarzony – zauważył trener R. Tabor. – Cieszę się, że podjęliśmy walkę i nie załamaliśmy się po pierwszej połowie.

MOSiR Bochnia - MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:42 (9:25)

MOSiR Bochnię reprezentowali: Węgrzyn, Obroślak, Król 6, Budziosz 4, Janus 4, Zubik 3, Imiołek 2, Lysy 2, Najuch 2, Spieszny 2, Janas 1, Nowak 1, Bujak, Kozioł, Pach.Rzuty karne: 3/5.Kary: 4 min.

MKS Piotrkowianin: Banisz, Pietruszka, Procho, Swat 8, Iskra 5, Pakulski 4, Wędrak 4, Mróz 3, Pożarek 3, Surosz 3, Zinchuk 3, Góralski 2, Jankowski 2, Pacześny 2, Woynowski 2, Chełmiński.Trener: Rzuty karne: 1/1.Kary: 4 min.
Sędziowali: Jacek Moskalczyk oraz Marcin Pazdro.Widzów: 380.
Ambicji bochnianom nie odmówili również dziennikarze portalu internetowego sportomaks-u.

Wyniki pozostałych spotkań 9. kolejki:
SPR Tarnów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:28 (11:14)
Siódemka Miedź Legnica - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 34:32 (14:18)
LKPR Moto-Jelcz Oława - Nielba Wągrowiec 32:32 (17:14)
Olimpia Piekary Śląskie - UKS Olimp Grodków 34:24 (16:11)
SRS Czuwaj Przemyśl - Viret CMC Zawiercie 31:28 (18:12)
KSSPR Końskie - MTS Chrzanów 32:28 (17:11)

W wyniku rozegranej kolejki nastąpiło kilka zmian w tabeli. Siódemka zamieniła się miejscami z Oławą - przesunęła się z piątego miejsca na trzecie. Czuwaj z dziesiątego na siódme. Odlewnia spadła tylko o jedną pozycję, ale Grodków już zaliczył większy upadek - ósme miejsce zamienił na jedenaste.

W następnej kolejce bochnianie zmierzą się z MTS Chrzanowem, który zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli. Mecz w najbliższą sobotę 21 listopada również zostanie rozegrany w Bochni. Zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Początek spotkania o godz. 17.00.