Opublikowano: 2019-10-07 18:42:47 przez eb

Ręczna: MOSiR pokonał faworyta

W niedzielę 6 października drugoligowi szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pokonali w bardzo dobrym stylu AZS AGH Kraków.

MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków 33-27 (15-13)

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Tomasz Węgrzyn, Piotr Sądowicz – Adrian Lubowicki 9, Marcin Janas 6, Maksymilian Grzesik 5, Michał Dobrzański 4, Miłosz Gabiga 3, Wojciech Dziedzic 3, Tomasz Wolnik 2, Krzysztof Kondela 1, Iwo Stopczyński.
Trener Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Skład i bramki AZS-u: Mateusz Kowalski, Andrzej Weihonig – Adrian Najuch 7, Jacek Sikora 5, Mateusz Zuibk 3, Sławomir Karwowski 3, Łukasz Kucharzyk 2, Krzysztof Bielec 1, Jakub Jewiarz 1, Wojciech Pecka 1, Michał Gasin 1, Konrad Kisiel 1, Rafał Szopa 1, Mateusz Bujak 1.

Świetne zawody w bramce MOSiR Bochnia rozegrał Piotr Sądowicz, grą w ataku sprawnie kierował najbardziej doświadczony w zespole Marcin Janas, a zdobywcą największej ilości bramek okazał się Adrian Lubowicki (9 trafień).

Pierwsza część meczu była jednak bardzo wyrównana, ale po upływie kwadransa przejęliśmy inicjatywę. Na przerwę schodziliśmy już z wygraną, chociaż była to tylko różnica dwóch bramek. Kluczowym momentem meczu, decydującym o naszej wygranej okazała się 40-a minuta (do 46-ej), kiedy to zdobyliśmy 7 bramek z rzędu, ustalając wówczas wynik na 26:17, czyli wypracowaliśmy różnicę 9 bramek.

W 50 minucie zespół bocheński został osłabiony z powodu zejścia z boiska za gradację kar Michała Dobrzańskiego. Sytuacja ta wpłynęła na pewną nerwowość gry naszego zespołu, ale dzięki dobrej postawie drużyny nie spowodowało to większych negatywnych konsekwencji.