Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-12-16 19:46:03 przez eb

Ręczna: MOSiR zwyciężył Buskowiankę

W sobotę 14 grudnia po bardzo emocjonującym, trzymającym do ostatniej minuty w napięciu meczu piłkarze ręczni MOSiR Bochnia odnieśli jednobramkowe zwycięstwo nad będącym liderem grupy A zespołem HLB Buskowianka.

MOSiR Bochnia – HLB Buskowianka 27:26 (14:13)

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana i żaden z zespołów nie mógł osiągnąć wyraźnej przewagi. Nasz zespół w ostatniej akcji pierwszej połowy po celnym rzucie Filipa Pacha osiągnął jednobramkowe prowadzenia 14:13.

Pierwsze minuty drugiej połowy spotkania nie różniły się od przebiegu pierwszej części meczu i bramki zdobywane były na przemian. MOSiR Bochnia zaczął budować swoją przewagę dopiero w 40 minucie i w 41 minucie wyszedł na prowadzenie trzema trafieniami (20:17).

Do 51 minuty mogło wydawać się, że mecz jest pod naszą kontrolą ponieważ po bramce Marcina Janasa prowadziliśmy różnicą 5-ciu bramek (26:21), ale od 52 minuty nasza gra była nieskuteczna, traciliśmy bramki a gry w ataku nie mogliśmy zakończyć celnym trafieniem. W 59 minucie zespół gości doprowadził do remisu (26-26) po bramce Dariusza Kubisztala.

60 minuta meczu okazała się kluczowa dla wyniku spotkania i po wzorowo przeprowadzonej akcji ofensywnej bramkę przesądzającą o zwycięstwie zdobył Marcin Janas, ustalając wynik meczu na 27:26.

MOSiR Bochnie reprezentowali i bramki zdobyli: Marcin Janas 8, Maksymilian Grzesik 8, Iwo Stopczyński 5, Wojciech Dziedzic 2, Adrian Lubowicki 2, Filip Pach 1, Tomasz Wolnik 1, Hubert Pamuła, Piotr Sądowicz, Michał Puchalski, Krzysztof Kalinka, Maciej Grech, Jarosław Gut, Marcin Jakubowski.
Trenerem zespołu jest Ryszard Tabor, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Foto z https://www.sportomaks.pl/