Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-02-11 19:21:17 przez system

Ręczna: nasi przegrali z AGH Kraków

W sobotę 9 lutego, w spotkaniu inaugurującym rozgrywki II ligi grupy mistrzowskiej, bochnianie podejmowali sąsiadów zza miedzy AZS AGH Kraków, z którym niestety przegrali różnicą 6 bramek.

MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków 23-29 (13-13)
W szeregach krakowskiego zespołu występuje obecnie 4 byłych zawodników MOSiR Bochnia, którzy razem (jak okazało się po meczu) zdobyli 14 bramek. Spotkanie od początku miało bardzo dynamiczny przebieg z nieznacznym wskazaniem na drużynę z Krakowa, która to w 15 minucie prowadziła 7:10. Po time oucie bochnianie rozpoczęli pościg, doprowadzając do remisu 13:13, którym zakończyła się pierwsza połowa derbów.W drugiej części zawodów, po rzucie Dobrzańskiego, prowadziliśmy 15:14 i wydawało się, że złapaliśmy właściwy rytm gry. Jednak między 37 a 42 minutą popełniliśmy masę prostych błędów (których nie powinniśmy popełnić), a przeciwnik skrzętnie to wykorzystał. Pozwoliło to gościom wyjść na prowadzenie 17:24 i bezpiecznie kontrolować wyniki do ostatniej syreny. Nadmieńmy, że AZS zdobył w tym czasie 7 bramek przy jednej miejscowych. W końcowej części spotkania pomimo wielu emocji to jednak faworyzowany przed spotkaniem zespół z Krakowa wywiózł punkty z ziemi bocheńskiej.

– Miałem nadzieję, że wytrzymamy skoncentrowani całe spotkanie, bo tak wyglądała pierwsza połowa – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Jednak będziemy musieli popracować nad koncentracją w drugich połowach, gdyż to ostatnio u nas szwankuje. Pomimo przegranej dobre spotkanie rozegrali nasi bramkarze Piotr Sądowicz i Jarosław Gut oraz najskuteczniejsi Adrian Lubowicki i Michał Dobrzański. Dziękujemy za gorący doping licznie przybyłym Kibicom i zapraszamy na kolejne spotkanie i wspieranie nas w walce o punkty.

MOSiR Bochnie reprezentowali: Piotr Sądowicz, Jarosław Gut – Adrian Lubowicki 7, Michał Dobrzański 6, Filip Pach 5, Marcin Janas 3, Jakub Piątkowski 1, Iwo Stopczyński 1, Tomasz Wolnik, Miłosz Gabiga, Wojciech Magiera, Paweł Waśniowski, Maciej Grech, Wojciech Dziedzic.AZS: Szczepan Szablej – Wojciech Pecka 5, Mateusz Bujak 5, Krzysztof Bielec 4, Adrian Najuch 4, Artur Smaga 4, Mateusz Zubik 3, Mateusz Rogóż 2, Mateusz Cioroch 1, Łukasz Kucharczyk 1, Konrad Kisiel.

Przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce bardzo miła uroczystość, związana z wyróżnieniem przez gospodarzy dwóch zawodników strony przeciwnej – Mateusza Zubika i Mateusza Bujaka. W imieniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni podziękowania za wieloletnie reprezentowanie naszego klubu (w poprzednich sezonach) w rozgrywkach I i II ligi piłki ręcznej mężczyzn, z życzeniami dalszych sukcesów sportowych i spełnienia w życiu osobistym, składał były kierownik sekcji piłki ręcznej MOSiR Janusz Łaczyński i wiceprezes Towarzystwa Sportowego MOSIR Bochnia Bogumiła Sroka- Barbach.