Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-06-21 17:55:30 przez system

Ręczna – podsumowanie sezonu – M. Zubik i M. Imiołek najlepsi w bramkach

Trener bocheńskiego zespołu piłkarzy ręcznych Marcin Bożek dokonał podsumowania sezonu. W wypowiedzi dla kibiców i prasy przedstawił liczby, nazwiska i statystyki które były efektem zmagań piłkarzy w ostatniej rundzie rozgrywek.

Jak podkreślił w minionym sezonie w rozgrywkach uczestniczyło 22 zawodników w tym debiutowało 7 młodych graczy. Po pierwszej rundzie odeszło dwóch graczy ( Sławomir Karwowski, Adrian Najuch – Viret Zawiercie).

Zespół w sezonie zasadniczym odniósł 17 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki, zajmując II miejsce w rozgrywkach ligowych z dorobkiem 35 punktów zdobytych ( I m-ce Viret Zawiercie 38 pkt. ). Straciliśmy natomiast tylko 9 punktów ( 6 Viret ). W rozgrywkach brało udział 12 drużyn.

Należy tu podkreślić, iż założone cele sportowe przed sezonem zostały całkowicie zrealizowane – ( założenie pierwsza trójka rozgrywek). Saldo zdobytych bramek wyniosło 666, a straconych 559.

Najskuteczniejszymi graczami byli : Mateusz Zubik 108 bramek i Maciej Imiołek 93 bramki.

W klasyfikacji rzutów karnych MOSiR Bochnia uplasował się na drugim m-cu ze skutecznością 86,75% ( 83 podyktowane rzuty karne i zdobyte 72 bramki), tuż za Glorią Katowice 86,84%.

W klasyfikacji fair play (kary drużynowe) nasi szczypiorniści zajęli także wysokie 3 miejsce (162 minuty kar ), za drużynami Orzeł Przeworsk-160 min. i Politechnika Świętokrzyska-138 min.

W całym minionym sezonie, trwającym od początku sierpnia 2016 r. do końca kwietnia 2017 r., zespół rozegrał 42 spotkania ( liga+turnieje+gry kontrolne+sparingi) - mówił trener Marcin Bożek. Obeszło się bez poważnych kontuzji, co może świadczyć o dobrym przygotowaniu motorycznym zawodników. Liczę, że w kolejnym sezonie rozgrywkowym zawodnicy będą również zaangażowani i ambitnie wykonywać zadania treningowe, co pozwoli nam na kolejny rok rozgrywek w pełnej formie motorycznej i taktycznej. Podziękowania należą się wszystkim zawodnikom, biorącym udział w rozgrywkach w minionym sezonie 2016/17 za upór, zaangażowanie, pracę, walkę i miłą atmosferę. Słowa podziękowania należą się również kierownikowi drużyny Maciejowi Habrowi i fizjoterapeucie Maciejowi Hamudzie za ich wkład w osiągnięcie obecnego wyniku. Na koniec nie można zapomnieć o Pani Dyrektor Sabinie Bajdzie i wszystkich pracownikach MOSiR Bochnia, bez których udział w rozgrywkach byłby niemożliwy. Dziękuję za całą stronę logistyczną oraz życzliwość okazaną nam w czasie całego sezonu.

Przygotowania do kolejnego sezonu rozpoczną się 7 sierpnia 2017 r. o godz.19.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej im. Władysława Stawiarskiego w Bochni.

Trwają również rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy mogliby w znaczący sposób wspomóc finansowo zespołowi, co pozwoliłoby w przyszłości na powrót drużyny do występów na poziomie pierwszej ligi.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn były współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia.