Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-05-02 22:28:39 przez KacperGlod

Ręczna: szczypiorniści MOSiR Bochnia zakończyli sezon. Nie udało się wygrać z Górnikiem

Szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zakończyli rozgrywki w II lidze mężczyzn. W ostatniej kolejce gościli u siebie lidera tego sezonu – zespół SPR Górnik Zabrze.

Miniony sezon był dla piłkarzy ręcznych z Bochni naprawdę trudną kampanią. Zawodnicy prowadzeni przez Ryszarda Tabora zdołali wygrać tylko 6 na 24 mecze. Ponadto od grudnia zeszłego roku bocheńscy szczypiorności nie odnieśli żadnego zwycięstwa. W ostatniej kolejce była szansa na poprawę dorobku punktowego w meczu z Górnikiem Zabrze. Zadanie było jednak bardzo trudne, gdyż zabrzanie są liderami 4. grupy II ligi, którzy już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach. Bochnianie nie sprawili niespodzianki, jednak mimo porażki, szczypiorniści z Solnego Grodu zdołali zdobyć aż 33 bramki. Nie pozwoliło to jednak utrzeć nosa liderowi, gdyż Górnik rzucił z kolei prawie 50 trafień.

Sezon bardzo trudny dla naszej drużyny, spowodowany rotacjami w składzie osobowym. Wpłynęły one niestety na końcowy wynik, który nas nie satysfakcjonuje – mówi Ryszard Tabor trener bocheńskiego zespołu – Pierwsza runda w naszym wykonaniu była na miarę naszych możliwości sportowych, druga natomiast po odejściu kluczowych zawodników i grze juniorami była niezadawalająca. Plusem tego sezonu była szansa na występy juniorów, którzy zdobywali doświadczenie boiskowe, co miejmy nadzieję będzie procentowało w następnych sezonach - dodał szkoleniowiec drużyny z Bochni.

Trudny rok, ale bardzo się cieszę, że grali juniorzy. Na pewno to wpłynie na ich dalszy rozwój – mówi Sabina Bajda dyrektor MOSiR Bochnia.

Drużyna MOSiR Bochnia ostatecznie zajęła dwunaste, przedostatnie miejsce w czwartej grupie II ligi. Niżej w tabeli znalazła się jedynie ekipa Stali Mielec.

II liga piłki ręcznej mężczyzn, kolejka 26 (ostatnia)
MOSiR Bochnia – SPR Górnik Zabrze 33:47 (17:21)

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Bartosz Szpisak 8, Maciej Grech 6, Piotr Kalinka 4, Bartosz Kołodziej 4, Michał Rogusz 4, Bartosz Batko 3, Kacper Cąber 2, Bartłomiej Jonak 2, Mateusz Błoniarczyk, Karol Kasprzyk, Bartosz Kokoszka, Łukasz Kruk, Kamil Mrozik, Dominik Norek, Patryk Rolewicz, Mateusz Szewczyk.
trener Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Skład i bramki Górnika Zabrze: Bartosz Gogola 8, Łukasz Kamiński 7, Dariusz Maćkowiak 7, Jakub Szabat 7, Krzysztof Mikunda 5, Kacper Fila 4, Łukasz Światłowski 3, Antoni Mrozek 2, Dawid Rajca 2, Jakub Żaczek 2, Karol Maj, Filip Waksmański.
Trener Marek Kąpa.

Transmisja
Mecz był transmitowany na żywo na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV. Zapis spotkania obejrzeć można TUTAJ!

Wyniki pozostałych spotkań ostatniej kolejki w grupie 4:
AZS AGH II Kraków – SUMKS Jedynka Myślenice 34:19 (17:10)
MKS Ustroń – SPR Stal Mielec 24:24 (14:12), karne 5:4
Hutnik Kraków – SPR Grunwald Ruda Śląska 24:30 (14:13)
UKS 31 Rokitnica Zabrze – HLB Tężnia Busko-Zdrój 33:24 (12:11)
KS VIVE II Kielce – UKS SMS Wybicki Kielce 24:33
SMS ZPRP III Kielce pauzowało

Klasyfikacja Strzelców
2 miejsce w klasyfikacji strzelców zajął ze 189 bramkami Bartosz Szpisak. W pierwszej dwudziestce (na 17 miejscu) uplasował się również Maciej Grech z 94 bramkami na koncie. W klasyfikacji podsumowano 268 szczypiornistów.

Fot. Jakub Noskowiak Photography