Opublikowano: 2021-12-07 23:53:19 przez KacperGlod

Ręczna: Zwycięstwo MOSiR ze Stalą II Mielec

4 grudnia odbył się mecz w ramach 12. kolejki II ligi piłki ręcznej. Drużyna MOSiR Bochnia pokonała drugą ekipę Stali Mielec wynikiem 35:32.

W sobotni dzień zmierzyły się ze sobą sąsiadujące w tabeli ligowej drużyny z Bochni oraz Mielca. Pewne i zdecydowane zwycięstwo w spotkaniu zdobyła ekipa z Bochni, która przeważała przez całe spotkanie. Do przerwy szczypiorniści MOSiRu pokonywali Stal II Mielec 19:14. Nieco problemów w końcówce spotkania.

Pokonanie SPR Stali II Mielec, sąsiada z tabeli, jest bardzo istotne w kontekście punktów i miejsca w tabeli rozgrywek. Właściwie całe spotkanie prowadziliśmy różnicą kilku bramek, problem mieliśmy w ostatnich minutach, gdzie gra w obronie nam nie wychodziła i atak pozycyjny też wiele pozostawiał do życzenia. Indywidualne akcje Marcela Makucha i dobra skuteczność Macieja Grecha pozwoliły nam odnieść zasłużone zwycięstwo. Trzeba podkreślić, że i w dobrych momentach naszej gry i w gorszych, zawodnicy wykazywali bardzo duże zaangażowanie i to wymaga pochwały. - stwierdził Ryszard Tabor, trener bochnian.

Po 11 meczach MOSiR Bochnia ma 11 punktów i zajmuje 10 miejsce w tabeli. W sobotę 11 grudnia zespól Ryszarda Tabora spotka się na wyjeździe z zespołem Grupa Azoty Unia II Tarnów. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej.

Spotkanie transmitowane było na kanale MOSiR Bochnia TV w serwisie YouTube, gdzie można obejrzeć zapis meczu.

MOSiR Bochnia – SPR Stal II Mielec 35:32 (19:14)

MOSiR Bochnia i bramki: Patryk Rolewicz, Michał Puchalski, Maciej Grech 10, Marcel Makuch 9, Bartosz Szpisak 8 Daniel Paluch 4, Bartosz Batko 3, Marcin Jakubowski 1, Kacper Cąber, Konrad Trojan oraz Michał Rogusz, Wojciech Borowiec, Piotr Kalinka.
Trener: Ryszard Tabor, kierownik drużyny Maciej Haber, trener odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Stal II Mielec: Bartosz Polak, Szymon Strzelczyk – Kacper Sobczyk 11, Daniel Osmola 8, Filip Draguła 3, Mikołaj Wanatowicz 3, Paweł Dzierga 3, Paweł Król 2, Artur Ziomek 1, Łukasz Kilian 1, Adrian Czajkowski, Patryk Krzysztofek, Tomasz Polechoński.
Trener: Tomasz Sondej.

Relacja: MOSiR Bochnia, uzupełniona przez: Kacper Głód