Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-09-18 23:09:42 przez KacperGlod

Reprezentacja Polski z brązowym medalem Mistrzostw Świata! Selekcjonerem trener BSF Bochnia

Reprezentacja Polski w minifutbolu pokonała Niemcy 3:1 w meczu o brązowy medal Mistrzostw Świata. Drużynie przewodzi jako trener Klaudiusz Hirsch, szkoleniowiec BSF Bochnia.

Polska kadra w sześcioosobowej piłce odniosła spory sukces zdobywając trzecie miejsce na mundialu rozgrywanym na Węgrzech. Nasi zawodnicy w fazie grupowej zmierzyli się ze Słowenią, Marokiem, Kostaryką oraz Litwą. Biało-czerwonym udało się zwyciężyć we wszystkich spotkaniach, tracąc na całym etapie jedynie jedną bramkę. W 1/8 finału Polacy pokonali 4:2 Anglików. Dalej w ćwierćfinale zawodnikom Klaudiusza Hirscha udało się zwyciężyć 1:0 z reprezentacją Bułgarii.

Polacy ulegli w półfinale Kazachstanowi 0:3, więc czekało nas starcie z zachodnimi sąsiadami w meczu o 3. miejsce. Mimo, że to rywale zza Odry otworzyli wynik spotkania, Polakom niedługo później udało się wyrównać za sprawą gola Rafała Trakula. W drugiej połowie Polakom udało się wyjść na prowadzenie po bramkach Krzysztofa Elsnera i kolejnym golu Trakula. Sprawiło to, że mecz zakończył się wynikiem 3:1, co dało polskiej drużynie brązowy medal mistrzostw świata. Mistrzami okazali się Brazylijczycy, którzy pokonali w finale Kazachów 3:0.

Od 2013 roku selekcjonerem narodowej kadry jest Klaudiusz Hirsch. Na codzień jest on trenerem futsalowej drużyny BSF ABJ Bochnia, która niedawno uzyskała awans do Ekstraklasy. Największymi sukcesami trenera za sterami reprezentacji było dwukrotne wywalczenie tytułu wicemistrza świata. Polacy zdobyli II miejsce na mundialach w Lizbone oraz na Krecie kolejno w 2018 i 2019 roku.