Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-09-07 07:42:24 przez system

Ruszają rozgrywki piłki ręcznej juniorów

Już w najbliższym weekend szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozpoczną rozgrywki w Małopolskiej Lidze Juniorów.

W niedzielę 11 września juniorzy zainaugurują ligę w hali sportowej I LO w Bochni. Ich gościem będzie drużyna SKS Kusy Kraków. - Nim jednak zaczną walkę na własnym parkiecie czeka ich sprawdzian w dzisiejszym meczu sparingowym, który rozegrają na wyjeździe z PMOS Chrzanów - mówi kierownik sekcji piłki ręcznej Władysław Wójcik. O to, jak wyglądają przygotowania do sezonu pytamy pana Ryszarda Tabora, dotychczasowego trenera drugo i pierwszoligowego zespołu piłki ręcznej mężczyzn MOSiR Bochnia, który w sezonie 2016/17 szkoli grupę juniorów i pełni rolę koordynatora grup młodzieżowych sekcji. - Zespół rozpoczął przygotowania już 9 sierpnia obozem dochodzeniowym w Bochni, który trwał do 15 minionego miesiąca. Następnie drużyna wyjechała na dwunastodniowy obóz do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie pracowała nad poprawą zdolności motorycznych, techniką i taktyką. Po powrocie dalsze treningi odbywały się na obiektach sportowych MOSiR Bochnia, a szkolenie polegało głównie na doskonaleniu wspomnianej techniki i taktyki gry pod kątem zbliżających się rozgrywek. -

W tym sezonie w wojewódzkich rozgrywkach juniorów oprócz wymienionych zespołów (bocheńskiego MOSiR-u i Kusego) udział wezmą następujące drużyny: Krakowiak 85 Kraków, MTS Piast Skawina, UKS Jedynka Myślenice, UKS Wiertmet Libusza, PMOS Chrzanów, SPR LUKS Skrzyszów, MKS PM Tarnów.

Wracając do zapowiadanego wcześniej niedzielnego meczu zapraszamy kibiców do I LO przed południem - spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00.