Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-06-01 15:45:26 przez system

Rzezawa: Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

W Rzezawie odbyła się II Olimpiada Sportowa Przedszkolaków organizowana przez Stowarzyszenie „Nasze Dzieci” oraz Publiczne Przedszkole.

W imprezie wzięło udział osiem przedszkoli z powiatu bocheńskiego: Miejskie Przedszkole nr 5 w Bochni, Publiczne Przedszkole w Borku , Gminne Przedszkole w Brzeźnicy, Gminne Przedszkole w Gawłowie, Publiczne Przedszkole w Jodłówce, Publiczne Przedszkole w Krzeczowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łazach, Publiczne Przedszkole w Rzezawie.

Celem spotkania było integrowanie grup przedszkolnych, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. II Olimpiadę rozpoczęto występem dzieci z Publicznego Przedszkola w Rzezawie, które pod kierunkiem pana Piotra Mroczka, przygotowały i zaprezentowały taniec. Po części artystycznej powitano gości, później nastąpiła prezentacja przedszkoli i odśpiewano hymn „Olimpiady Sportowej”. Omówiono zasady konkurencji sportowych i rozpoczęto rywalizację drużynową.

Zmęczeni trudami zawodów uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Odbył się również konkurs plastyczny nt. „Olimpiada Sportowa”. Po podliczeniu punktów sędziowie ogłosili wyniki. Każda z grup została doceniona.

  • I miejsce zdobyło Publiczne Przedszkole w Jodłówce,
  • II miejsce Publiczne Przedszkole w Rzezawie,
  • III miejsce Publiczne Przedszkole w Krzeczowie.

II Olimpiada Sportowa odbyła się pod honorowym patronatem starosty bocheńskiego oraz wójta Rzezawy i została dofinansowana ze środków Powiatu Bocheńskiego.