Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-03-05 18:54:15 przez system

Sobota judoków - Chorwacja, Bytom, Jasło

Miniona sobota 2 marca była do jednym z bardziej pracowitych dni dla judoków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. Wychowankowie klubu uczestniczyli w trzech imprezach sportowych: I eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bytomiu, 28 Międzynarodowym Turnieju Judo CUP Samobor na Chorwacji i w Międzynarodowej Lidze Judo w Jaśle.

International Judo Leauge, Jasło – 5 medali!Zawodnicy sekcji judo MOSiR Bochnia pod opieką Sebastiana Serwińskiego wystartowali w drugiej edycji International Judo League w Jaśle. Zawody zgromadziły ok. 500 zawodników z prawie 60 klubów z Polski, Węgier, Słowacji, Mołdawii, Czech i Ukrainy. Walki były rozgrywane na 6 matach w 4 kategoriach wiekowych. Nasz klub reprezentowało 16 zawodników. W bardzo mocnych zawodach udało się wywalczyć 5 medali (1 srebrny i 4 brązowe) oraz cztery piąte miejsca.

Poniżej prezentujemy wyniki walk:

2 miejsce zajęła Bianka Horawska.
3 miejsca zdobyli: Filip Alfawicki, Bartosz Król, Justyna Wojcieszek i Szymon Mierzwiński.
5 miejsca wywalczyli: Jakub Struzik, Samuel Stawiarz, Dominika Miś i Norbert Alfawicki.
W zawodach uczestniczyli również Błażej Zych, Dawid Machaj, Hubert Płachczyński, Antoni Miś, Michał Ćwik, Michał Budzyn i Szymon Mazurkiewicz. Gratulujemy i czekamy na kolejne starty naszych młodych judoków.

28 International judo Cup Samobor, Chorwacja – brązZ brązowym medalem wróciła z Chorwacji Maja Twardowska (kat. 52 kg), która wzięła udział w organizowanym od 28 lat Międzynarodowym Turnieju Judo Samobor. W zawodach walczyło 601 zawodników z 62 klubów, z 9 krajów. Opiekunem naszej zawodniczki na turnieju był trener Waldemar Kowalski.

I eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w BytomiuW tym samym czasie część zawodników sekcji judo walczyła w Bytomiu, w I eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oto wyniki podopiecznych trenera Grzegorza Maja:
I miejsce Julia Gut kategoria 70 kg
II miejsce Wiktoria Żabczyńska kat. 56 kg i Mikołaj Nalepka kat 55 kg
III miejsce Wiktor Matykiewicz kat. 73 kg