Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-11-02 15:11:03 przez KacperGlod

Starostwo Powiatowe wesprze finansowo BSF Bochnia

Powiat bocheński od lat wspiera sport. Inwestując w nowe obiekty sportowe i dbając o wyposażenie. W tym roku Adam Korta - Starosta Bocheński postanowił iść krok dalej i podjął decyzję o wsparciu finansowym Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu. Decyzja ta związana jest również z możliwością promocji powiatu bocheńskiego podczas rozgrywek.

Adam Korta starosta bocheński i Prezes Stowarzyszenia Futsalu Rafał Czaja podpisali umowę, zakładającą Promocję Powiatu Bocheńskiego podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza oraz podczas wszystkich zawodów wyjazdowych przez drużynę futsalu, biorącą udział w rozgrywkach organizowanych przez ekstraklasę oraz poprzez zespół lub poszczególnych zawodników w innych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach futsalu. Założeniem podpisanej umowy jest także umieszczenie nazwy Powiat-Bochnia w nazwie drużyny futsalu. Decyzja o wsparciu stowarzyszenia została zatwierdzona przez Zarząd Powiatu w Bochni.

Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać, jak działalność sportowa jest ważna. Nie mówiąc już o tym, iż sukcesy drużyny BSF to powód do dumy i bezduskusyjnie ogromna promocja naszego powiatu. Postanowiłem wykorzystać szansę i skorzystać z możliwości z jednej strony wsparcia zespołu, z drugiej promocji powiatu, uważam, że z korzyścią dla wszystkich — mówi Adam Korta, starosta bocheński.

W tym roku drużyna BSF w imponującym stylu wywalczyła awans do ekstraklasy, co daje możliwość gry na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek. W klubie ambicje sięgają dalej w perspektywie kilku lat chcą zagrać w Lidze Mistrzów.

/media/user/images/upload/Listopad/Listopad 2022/311969431_1170511470538336_349970068182811969_n.jpg

Info: Starostwo Powiatowe w Bochni