Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-03-29 22:01:03 przez system

Sukces bocheńskich dżudoków w Wielkopolsce

W dniach 24 - 25 marca 2018r., grupa bocheńskich zawodników sekcji judo MOSiR Bochnia, brała udział w V Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo oraz w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo w Suchym Lesie.

Zawody te to prestiżowy turniej, w którym już sam udział jest wyróżnieniem i nagrodą za bardzo ciężką pracę na treningach. O jego randze świadczyć może liczba zgłoszonych zawodników, która w tym roku wynosiła w sumie 812 zawodników ze 185 klubów z Polski i zagranicy.

Pierwszego dnia zawodów (sobota 24 marca), podczas V Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo, bocheńskim wychowankom w kategorii U 16, po bardzo ciężkich walkach, udało się wywalczyć 4 medale: 2 złote i 2 brązowe oraz 2 miejsca V.

Złoty medal wywalczyły:
Maja Twardowska – kat. 48 kg.
Wiktoria Żabczyńska – kat. 63 kg.

Brązowy medal zdobyli:
Oliwia Wątorek – kat. 52 kg.
Damian Pławecki – kat. 60 kg.

Miejsce V zajęli:
Mikołaj Filipek – kat. 46 kg.
Igor Dziadowiec – kat. 42 kg.

Drugiego dnia zawodów odbywał się Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów. I tutaj wychowankowie MOSiR-u stanęli na wysokości zadania i po pięknych ale i ciężkich walkach wywalczyli brązowy medal, 2 piąte oraz jedno siódme miejsce.

Brązowy medal wywalczyła:
Julia Gut – kat. 70 kg.

Miejsce V zdobyli:
Wiktoria Żabczyńska – kat. 66 kg.
Mateusz Pławecki – kat. 66 kg.

Miejsce VII
Oliwia Wątorek – kat. 52 kg.

Trzeba dodać, że Wiktoria Żabczyńska oraz Oliwia Wątorek należą do kategorii młodziczek a w tym turnieju startowały w kategorii Juniorek czyli walczyły z dziewczętami dużo starszymi i bardziej zaawansowanymi a mimo to poradziły sobie doskonale, nie poddały się presji i w ładnym stylu wywalczyły punktowane miejsca.