Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-06-13 09:56:18 przez system

Sukces WTZ Proszówki w Stróżach

W sobotę 11 czerwca odbyła się XX Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach, w której udział wzięli m. in. podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek.

Organizatorami spotkania byli: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Stróżach oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Do celów tegorocznej spartakiady wpisane zostały:
- integracja uczestników ze środowiskiem przez uczestnictwo w konkurencjach sportowych;
- zapewnienie młodzieży niepełnosprawnej możliwości spotkania się oraz uczestnictwa i przeżywania radości we współzawodnictwie sportowym oraz zabawie integracyjnej;
- propagowanie formy rehabilitacji poprzez sport oraz spotkanie integracyjne.

Dla przybyłych zawodników organizatorzy przygotowali konkurencje indywidulane
i drużynowe. Do konkurencji indywidulanych należały: grzybolanie, kapkowanie piłką nożną, rzut piłką do rugby, rzut do kosza, zaś do konkurencji drużynowych: przeciąganie liny, tor z przeszkodami i zawody Strong Man.

W spartakiadzie udział wzięli uczestnicy WTZ i innych organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu Małopolski.

Sukcesy uczestników WTZ Proszówki:
W konkurencjach indywidulanych:
I miejsce w rzucie piłką rugby wywalczył Jakub Wilk
II miejsce w rzucie piłką rugby wywalczył Krystian Janik
III miejsce w grzybolaniu wywalczyła Angelika Gajda

W konkurencjach drużynowych:
I miejsce w konkurencji przeciąganie liny wywalczyli zawodnicy z Prószówek w składzie: Sebastian Łach, Marek Cetnarski, Paweł Cetnarski, Krzysztof Filipek, Robert Zwierniak, Marcin Potocki rezerwa: Jakub Wilk, Łukasz Pośliński.
I miejsce w konkurencji Strong Man wywalczyli: Sebastian Łach, Łukasz Pośliński, Jakub Wilk, Krystian Janik.
IV miejsce w konkurencji tor przeszkód wywalczyli: Krzysztof Filipek, Jarosław Imiołek, Jakub Wilk, Krzysztof Krakowski, Krystian Janik.

Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy uczestnicy zawodów mogli uczestniczyć w koncercie patriotycznym Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Katarzyna Fijał