Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-26 15:33:32 przez system

Święto piłki nożnej - zakończenie sezonu 2014/15

To było święto piłki nożnej - w czwartek 25 czerwca na zakończenie sezonu 2014/15 podopieczni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrali na bocheńskim stadionie spotkanie barażowe oraz mecz z rodzicami i trenerami. Wszystko zakończyło się uroczystym wręczeniem dyplomów i podziękowań.

W ramach meczów kwalifikacyjnych do Małopolskiej Ligi Młodzików na sezon 2015/16 zawodnicy MOSiR Bochnia, trenowani przez Mateusza Fortunę, rozegrali drugie spotkanie barażowe z Grybovią Grybów. Pierwszy, wyjazdowy mecz z tym zespołem zakończył się zwycięstwem bochnian 4:2. I tym razem udało nam się uzyskać przewagę i wygrać 4:1.

MOSiR Bochnia - Grybovia Grybów 4:1

Młodzi zawodnicy mogli również cieszyć się ze zwycięstwa w tradycyjnym już (rozgrywanym na zakończenie każdego sezonu) meczu z trenerami i rodzicami. Czy było to starcie równych z równymi? Siła i doświadczenie starszych przeciwstawione zostało zapałowi i regularnym treningom młodych trampkarzy, szkolonych przez Janusza Piątka. Wynik był wielką niewiadomą, a towarzyszące swoim rodzinom mamy miały duży dylemat komu kibicować - synom czy ojcom? Sytuacja na murawie była naprawdę gorąca, a bramki sypały się jedna za drugą - w sumie padło ich aż 27! Więcej jednak strzelili podopieczni MOSiR-u. Po meczu dodatkowo rozegrano konkurs rzutów karnych.

Trampkarze MOSiR Bochnia - Rodzice i Trenerzy 16:11

Zakończenie sezonu jest zawsze okazją do podsumowań ciężkiej, całorocznej pracy zawodników i trenerów. Podczas uroczystości zamknięcia sezonu dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda wręczyła zawodnikom piłki ręcznej dyplomy, a ich trenerom i opiekunom podziękowania. Wymieńmy wszystkich, którzy w minionym sezonie dostarczali kibicom wielu pozytywnych emocji podczas gry na murawie.

Trampkarze - I zespół
Wśród zawodników, którzy brali w tym roku udział w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Trampkarzy, na szczególne
wyróżnienie zasłużyli:
Tomasz Palonek - najlepszy strzelec (5 bramek) i najlepszy asystent (4 asysty)
Jakub Burkowicz - najlepszy strzelec (5 bramek)
Mateusz Matlęga - drugi strzelec (3 bramki)
Wiktor Nagrodzki - najlepszy asystent (4 asysty)
Jakub Jastrzębski - drugi asystent (2 asysty)
Dyplomy za godne reprezentowanie barw Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni otrzymali również: Kamil Augustyn, Dawid Burek, Igor Dymura, Błażej Gumuła, Nikodem Kamieniecki, Wiktor Kocot, Filip Korta, Piotr Matras, Paweł Matras, Michał Pałkowski, Jakub Pasiut, Marcin Seweryn, Jakub Smoleń, Paweł Szot, Hubert Tacik, Franciszek Wiercioch.
Podziękowania za pełną entuzjazmu i poświęcenia pracę zostały złożone również na ręce trenera zespołu Janusza Piątka oraz kierownika drużyny Janusza Smolenia.

Młodzicy - I zespół
Dyplomy z podziękowaniami odebrali również zmęczeni po meczu z Grybovią, ale szczęśliwi zawodnicy I zespołu młodzików, którzy w tym sezonie walczyli w Małopolskiej Lidze: Olaf Filipowicz, Oskar Mroczek, Bartosz Orlik, Kacper Sobas, Mateusz Cieśla, Piotr Krzak, Jakub Rachfalik, Maksymilian Rybak, Michał Ćwik, Michał Wilk, Piotr Walewski, Michał Poznański, Karol Buczek, Jakub Kleszcz, Adam Pałkowski, Daniel Wolak, Daniel Kubas, Igor Ścisło, Mariusz Mazanek.
Podziękowania za pracę trenerską otrzymał ich opiekun Mateusz Fortuna.

Młodzicy - II zespół
Kolejne dyplomy otrzymali zawodnicy drugiej drużyny młodzików MOSiR Bochnia, trenowani przez Tomasa Maruta. W tym sezonie brali oni udział w rozgrywkach Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni. Byli nimi: Kacper Szczudło, Hubert Kwarta, Jakub Paduch, Kacper Pawlik, Krzysztof Kukla, Michał Kukla, Jakub Ficek, Jan Mazur, Igor Szoja, Kamil Lekki, Patryk Gawor, Łukasz Wojewoda, Jakub Kołodziej, Klaudiusz Pach, Paweł Polowiec, Kacper Drożdż.

Trampkarze - II zespół
W tym miejscu musimy również wymienić skład drugiego zespołu trampkarzy, trenowanych przez Marcina Leśniaka. Co prawda nie byli oni obecni na wczorajszym spotkaniu, gdyż sezon zakończyli we wtorek 23 czerwca. W tym roku brali oni udział w rozgrywkach I Ligi Okręgowej. Byli nimi: Mateusz Chwistek,Grzegorz Stec, Kamil Lewiński, Wojciech Pajor, Łukasz Kozik, Miłosz Łach, Mikołaj Ruchałowski, Dawid Bondek, Eryk Hojda, Kacper Musiał, Kacper Tworzydło, Dawid Padowski, Paweł Płaziński, Michał Pałkowski, Marcin Krokosz, Patryk Zwieńczak.

Szczególne podziękowania z rąk rodziców zawodników zostały skierowane do kierownika sekcji piłki nożnej MOSiR Bochnia Władysława Wójcika. To człowiek, który od zawsze ze szczególnym pietyzmem traktuje tę dyscyplinę sportową i jest oddany pracy z trenerami i ich młodymi piłkarzami.

Dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda wraz z kierownikiem sekcji Władysławem Wójcikiem oraz trenerami poszczególnych drużyn składa serdeczne podziękowania rodzicom zawodników. - To dzięki nim tworzymy zespoły, które reprezentują nasze miasto w rozgrywkach ligowych, na zawodach krajowych oraz międzynarodowych turniejach - mówi dyrektor S. Bajda - To rodzice przyprowadzający dzieci na pierwsze zajęcia Orlików, mają największy wpływ na ich zainteresowania sportowe, rozwój psychiczny i fizyczny. Początki na murawie być może w przyszłości zaowocują karierą sportową, ale najważniejsze zapewne jest "kopanie piłki z pasją" i możliwość rozwijania zainteresowań dziecka. - Kierownik sekcji piłki nożnej dziękuje również za pomoc w przygotowaniu uroczystości zakończenia sezonu - Muszę z przyjemnością stwierdzić, że zawsze możemy liczyć na Państwa zaangażowanie, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Zamykając sezon jednocześnie zapraszamy do naszej sekcji w nadchodzącym 2015/16.

Dodatkową nagrodą dla zawodników MOSiR Bochnia bardzo dobrze w minionym sezonie grających w Małopolskiej Lidze Trampkarzy ma być planowany w sobotę 27 czerwca wyjazd na turniej do słowackiego Keźmaroku. W tegorocznych rozgrywkach udział weźmie 6 drużyn. MOSiR w grupie A zmierzy się z Popradem, który gościł w Bochni w zimie w turnieju halowym i zajął 2 miejsce oraz z Lubicą. W grupie B wystąpi między innymi gospodarz oraz druga polska drużyna z Sokoła Borzęcina.