Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-09-19 20:31:42 przez system

Szachiści uczcili rocznicę powstania "Solidarności"

27 zawodników - 17 juniorów i 10 seniorów - wzięło udział w XI Turnieju Szachowym o Puchar Przewodniczącego Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność", dedykowanym pamięci Zdzisława Rybki - wieloletniego przewodniczącego bocheńskiej "Solidarności".

Turniej, będący częścią obchodów 35-lecia Związku, został rozegrany w sobotę 19 września w bocheńskim Domu Kultury.

W kategorii juniorów (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów) zwyciężyli:
1 m. - Dominik Pałka
2 m. - Jakub Łach
3 m. - Łukasz Starma

W kategorii seniorów bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Sowiński. Kolejne miejsca zajęli: Mieczysław Hamuda i Marcin Tyrka.

Sędzią zawodów był Jacek Tyrka.

Nagrody zwycięzcom wręczali: przewodniczący małopolskiej "Solidarności" Wojciech Grzeszek, wdowa po śp. Zdzisławie Rybce - Władysława, kierownik bocheńskiego oddziału "Solidarności" - Ludwik Korta oraz przewodnicząca "Solidarności' nauczycielskiej - Agnieszka Morawiec. Wśród nagrodzonych, oprócz wspomnianych zwycięzców w poszczególnych kategoriach, znalazły się obie uczestniczące w Turnieju panie: Wiktoria Urbańska i Weronika Łęczek oraz najstarszy uczestnik zawodów - Edward Dorociński.

Turniej sponsorowali:

Złoty Sponsor: Piotr Janeczek Stalprodukt S.A, Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński,
Stalprodukt Wamech i Stalprodukt Serwis.

Komisje zakładowe NSZZ "Solidarność" powiatu bocheńskiego i Komisja Oświaty z Gminy Kłaj, NSZZ "Solidarność" Region Małopolski, Władysława Rybka.

Senator RP Maciej Klima, Poseł na Sejm RP Włodzimierz Bernacki.

Starostwo Powiatowe w Bochni, Urząd Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz, Gmina Bochnia, Gmina Drwinia, Gmina Lipnica Murowana, Gmina Łapanów, Gmina Trzciana, Gmina Rzezawa, Gmina Żegocina.

Kopalnia Soli w Bochni, Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa Jutrzenka w Bochni, Zakład Produkcji Doświadczalnej w Bochni, BZUK Sp. z o.o. w Bochni, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni Sp. z o.o., Nadleśnictwo Brzesko z siedzibą w Bochni, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Łapczycy,

Studio Florystyczne „Kwiaty i Sól”, Piekarnia Zbigniewa Bednarza, Wytwórnia Lakierów „Tukan”, Plastdruk, Surmetal, Firma Transportowa Mieczysław Grandys z Gawłowa, Herbapol w Bochni,

Alior Bank S.A. Oddział w Bochni, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Trzcianie, Poczta Polska SA w Bochni, Kryta Pływalnia w Proszówkach, Kryta Pływalnia w Bochni.

Patronat medialny nad zawodami sprawował portal internetowy "Czas Bocheński".