Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-06-14 08:19:37 przez system

„Szachy pod dębem” w ZS w Dąbrowicy

W Zespole Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy zakończono realizację III edycji projektu „Szachy pod dębem”. Projekt powstał w ramach programu Młody Obywatel organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

W tym roku program promuje aktywny sposób spędzania czasu. Placówki przystępujące do realizacji zadań w roku szkolnym 2015/2016 miały do wyboru jeden z trzech tematów: „Ruch z sensem”, „Kronika sportowa” i „Sztafeta dyskusji”.

Tym razem młodzież Szkolnego Klubu Logistyki działającego w Zespole Szkół w Dąbrowicy pod opieką mgr Krystyny Migdał wybrała zagadnienie drugie – „Kronika sportowa”. Zadanie polegało na przywróceniu swojej społeczności dawnych gier i zabaw poprzez zorganizowanie lokalnych rozgrywek.

Po realizacji projektu pozostała pamiątka w postaci dokumentacji zawierającej informacje na temat dawnych gier i zabaw, które dzięki podjętym działaniom na nowo przywrócono do życia. Młodzież zaprasza do lektury wrześniowego numeru gazetki logistycznej „Just In Time” gdzie zostaną zamieszczone opisy i zasady przeprowadzania wspomnianych gier:
http://www.dabrowica.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=26&Itemid=74

Grupa projektowa dziękuje wszystkim, którzy po raz kolejny włączyli się w realizację projektu: Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” z Chrostowej, dyrekcji szkoły, administracji, Radzie Pedagogicznej, Radzie Rodziców oraz osobom prywatnym.