Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-09-19 08:59:33 przez Czas2012

Szczupak - 51 cm - wyniki zawodów

32 wędkarzy przybyło na miejsce zbiórki w Słomce gdzie odbyły się dziewiąte zawdy towarzyskie pod nazwą Drapieżnik Raby organizowane przez Klub Spinningowy Zębaty Bochnia.

Przybyli wędkarze to elitarne grono wytrawnych spinningistów i przedstawiciele klubów zaprzyjaźnionych z bocheńskimi wędkarzami: Klub – RAPA Bolesław i Klub Przyjaciół Białej Tarnowskiej, Koło PZW Proszowice oraz koło Azoty, Relax, Podgórze, Nowa Huta, Małoszówka i Bochnia Miasto. Najliczniejszą grupę stanowili członkowie Klubu Zębaty Bochnia.

Poniżej relacja z zawodów:

Poranek był chłodny, ok. 5 stopni. Zza horyzontu powoli wschodziło słońce. Dzień zapowiadał się obiecująco. Po oficjalnym powitaniu przez Prezesa „Zębatego” i krótkim omówieniu regulaminu zawodów każdy podążył w sobie wiadomy zakątek Raby. Przemieszczanie się brzegami rzeki utrudniały gęste zarośla i wysoka trawa. Ryby słabo żerowały w godzinach porannych, sytuacja poprawiła się około południa. Łącznie podczas zawodów złowiono 11 kleni, 19 okoni i szczupaka. Brały także niemiarowe ryby jak na przykład sum długości 61 cm, który zasmakował w przynęcie kolegi Pawła Wośko z Klubu Zębaty.

O godzinie 13.00 na strudzonych po sześciogodzinnej rywalizacji zawodników czekał gorący obiad. Komisja Sędziowska przyjmowała zdjęcia złowionych ryb oraz przyznawała punkty za ich długość. Głos zabrał Prezes Klubu Zębaty Bochnia – Konrad Wasieczko. Złożył serdeczne podziękowania sponsorom, którzy w tym roku wsparli Drpieżnika Raby to jest: Firma Usługowa GRAB, Biuro Projektowe ARCHI PROJEKT oraz Firma FACHBUD. Przystąpiono do ogłoszenia wyników. Nagrodę oraz statuetkę za pierwsze miejsce ufundowaną przez Prezesa Klubu wręczono Mateuszowi Kanownikowi za złowienie największej ryby zawodów – szczupaka 51 cm. Drugie miejsce przypadło Jędrzejowi Galusowi (Koło PZW Proszowice) zaś trzecią lokatę zajął Marcin Rokocz (Rapa Bolesław). Zwycięzca otrzymał okazały puchar. Za miejsca od 1-3 wręczono dyplomy oraz cenne nagrody. Łącznie sklasyfikowanych zostało 18 zawodników.

Na zakończenie Prezes Klubu podziękował wszystkim wędkarzom za udział w zawodach a szczególnie Piotrowi Gut – najmłodszemu uczestnikowi (11 lat) za wytrwałość.

KW

Kolejne otwarte zawody „Zębatego” z cyklu Pstrąg Doliny Raby, tradycyjnie planowane są w maju.