Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-10-24 16:21:47 przez system

Szczypiorniści MOSiR Bochnia utracili pozycję lidera

W sobotę 22 października drugoligowi szczypiorniści MOSiR rozegrali wyjazdowe spotkanie z Zawierciem. Tak, jak podejrzewał trener bochnian Marcin Bożek, mecz okazał się ciężki i po raz pierwszy, mając za sobą cztery wygrane kolejki, zostali pokonani.

- KS Viret CMC Zawiercie jest również spadkowiczem z I ligi, który jako priorytet obrał sobie powrót do niej - mówił jeszcze przed spotkaniem M. Bożek. Jak wyglądał zapowiadany mecz? - Cały czas przegrywaliśmy i goniliśmy wynik końcowy - konstatował po starciu szkoleniowiec bochnian. - Poziom sportowy zawodów nie był najwyższy zarówno z naszej strony jak i gospodarzy. - Rzeczywiście rzuty pozostawiały wiele do życzenia, gdyż systematycznie w ciągu spotkania trafialiśmy w słupki, poprzeczki lub "podawaliśmy" piłkę bramkarzowi. - Pomimo przeciętnej gry naszej drużyny i Viretu, gdybyśmy tylko ten element (skuteczności rzutowej) poprawili i wykorzystali stuprocentowe sytuacje do zdobycia bramki, to spotkanie na pewno zakończyłoby się zwycięstwem bochnian spokojną różnicą kilku trafień - podsumowywał rezultat M. Bożek.

KS Viret Zawiercie - MOSiR Bochnia 29:25 (13:8)

Bramki dla Bochni zdobyli: Sławomir Karwowski 8, Adrian Najuch 7, Mateusz Zubik 1, Filip Pach 1, Mateusz Bujak 4, Łukasz Urbanowicz 2, Mateusz Rogusz 2.

Z protokołu wynika, że graliśmy bardzo asekuracyjnie i słabo w obronie. Gospodarze otrzymali w ciągu spotkania aż 18 minut kar (bochnianie 6) i mimo osłabienia zespołu Viretu nie potrafiliśmy tej przewagi wykorzystać.

Wyniki pozostałych spotkań w piątej kolejce gr. 4:
MKKS Gloria Katowice - Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 30:30 ( 18:13)
AZS Politechnika Świętokrzyska Kilece - MUKS Siódemka Mysłowice 28:18 (12:7)
SPR Wisła Sandomierz - SPR Grunwald Ruda Śląska 29:19 (14:13)
Azoty II Puławy - MKS Padwa Zamość - rozegrają mecz 24.11.2016
KU AZS UJK Kielce i SPR Orzeł Przeworsk - pauzowały

VI kolejka zostanie rozegrana w naszym mieście. - Miejmy nadzieję, że w meczu z Katowicami nasi szczypiorniści będą bronić szczelnie i rzucać celnie - mówi trener M. Bożek. 29 października gościć będziemy MKKS Glorię Katowice. Zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32. Początek spotkania o godz. 19.00.