Opublikowano: 2016-03-21 11:27:05 przez system

Szczypiorniści starali się w meczu z Ostrovią

Trudno mierzyć się z kimś, kto zajmuje trzecie miejsce w tabeli, kiedy samemu się ją zamyka. Mimo to miłym zaskoczeniem dla kibiców był początek meczu z Ostrovią, którą bochnianie gościli w ostatnią sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.

Przez pierwsze 20 minut potrafili dotrzymać kroku swoim rywalom. Nie tylko wyrównywali bilans bramek, ale nawet udawało im się zdobyć niewielką przewagę, np. w siedemnastej minucie, kiedy to na tablicy widniał korzystny dla gospodarzy wynik 9:7. Wtedy to na prośbę trenera przyjezdnych Krzysztofa Przybylskiego zarządzono przerwę, po której wszystko się zmieniło... Przede wszystkim zawodnicy MOSiR przestali zdobywać punkty, m.in. za sprawą dzielnie broniącego bramki Patryka Folusznego. Kolejne dziesięć minut było dla bochnian czasem bezproduktywnym, a Ostrów powoli wychodził na prowadzenie i pierwszą połowę meczu zakończył trzybramkową przewagą.
Jak wyglądała druga część spotkania? Nie udało się bochnianom pokonywać przede wszystkim bramkarza Ostrovii, który dalej znakomicie bronił. Według ocen szkoleniowców w tym meczu byli dobrzy taktycznie, ale mieli bardzo słabą skuteczność rzutową. - Spotkanie było całkiem przyzwoite - mówił po meczu trener bocheńskiego zespołu Ryszard Tabor. - Dobrze rozgrywaliśmy akcje, ale byliśmy mało skuteczni. Walczyliśmy i staraliśmy się jak mogliśmy, ale dzisiaj zespół przeciwnika był o te kilka bramek lepszy.-

MOSiR Bochnia - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 23:30 (11:14)

Bramki dla MOSiR: Imiołek 3, Budziosz 2, Bujak 3, Najuch 4, Zubik 1, Pach 1, Nowak 2, Janas 1, Lysy 5, Jewiarz 1.

Bramki dla Ostrovii: Piosik 3, Łyżwa 6, Wojciechowski 1, Tomczak 2, Krzywda 2, Kusmierczyk 3, Gajek 7, Śliwiński 1, Staniek 5.

Wyniki pozostałych spotkań 20. kolejki w grupie B:
KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:30 (16:15)
MKS Nielba Wągrowiec - SPR Tarnów 28:24 (14:12)
KSSPR Końskie - SRS Czuwaj Przemyśl 39:33 (18:16)
UKS Olimp Grodków - Siódemka Miedź Legnica 23:28 (13:16)
Viret CMC Zawiercie - LKPR Moto-Jelcz Oława 25:22 (11:11)
MTS Chrzanów - Olimpia Medex Piekary Śląskie zostanie rozegrany 13 kwietnia

W wyniku tej kolejki nasi sobotni goście awansowali z trzeciego na drugie miejsce, a więc są obecnie wiceliderami rozgrywek.

Przed bochnianami aż trzy wyjazdowe spotkania:
- 2 kwietnia z zespołem KSSPR Końskie,
- 16 kwietnia z drużyną MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
- 23 kwietnia z MTS Chrzanowem
W Bochni dopiero w ostatnim dniu kwietnia, a więc 30 IV gościć będziemy SPR Tarnów.