Opublikowano: 2016-12-19 23:30:07 przez system

Szczypiorniści wygrali z Mysłowicami

W sobotę 17 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni szczypiorniści MOSiR Bochnia gościli w ramach ostatniej kolejki I rundy o mistrzostwo II ligi mężczyzn Siódemkę Mysłowice. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, w drugiej bochnianie pokazali swoją przewagę.

Wyrównana gra w pierwszej części meczu spowodowana była decyzją trenera MOSiR Marcina Bożka, który przez kwadrans pozwolił ogrywać się na boisku młodym, na co dzień rezerwowym graczom. - Konsekwentnie realizowaliśmy założenia taktyczne - podsumowuje spotkanie szkoleniowiec bochnian. - Zaryzykowałem i jestem zadowolony.- Pierwszy skład wszedł na boisko dopiero w 16 minucie. Dalsza część spotkania przebiegała już pod dyktando gospodarzy.

Drugą połowę goście z Mysłowic przegrali 18:4 - w ostatnich 18 minutach nie strzelili ani jednej bramki. W zespole MOSiR młodzi zawodnicy wpuszczani byli na boisko również w drugiej połowie spotkania i wpisywali się do protokołu ze zdobytymi bramkami. Pod koniec spotkania na skutek przewinień i nałożonych na zawodników kar na parkiecie w obydwu drużynach grało tylko po trzech zawodników. - To była chwilowa niemoc obu zespołów - skwitował krótko trener i dodał - * Zaryzykowałem i jestem zadowolony. Cieszy nas ostatnie zwycięstwo.- *

MOSiR Bochnia - MUKS Siódemka Mysłowice 30:15 (12:11)

Bramki dla Bochni zdobyli: Sławomir Karwowski 7, Adrian Najuch 4, Mateusz Rogóż 4, Marcin Janas 3, Mateusz Bujak 3, Maciej Imiołek 2, Filip Pach 2, Tymoteusz Dobrzański 1, Tomasz Orzechowski 1, Mateusz Zubik 1,Jakub Jewiarz 1, Miłosz Gabiga 1.
W spotkaniu bramki bronili: Krzysztof Serwatka, Tomasz Węgrzyn, Jarosław Gut.

Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych meczów 13 kolejki w gr.4:
KS Viret CMC Zawiercie - MKS Padwa Zamość 25:25 (13:15)
MKKS Gloria Katowice - SPR Orzeł Przeworsk 33:26 (16:15)
SPR Wisła Sandomierz - KU AZS UJK Kielce 28:26 (12:15)
SPR Grunwald Ruda Śląska - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 37:35 (19:13)
Krakowiak Szkoła Gortata Kraków - Azoty II Puławy mecz przesunięty na 10.01.2017

Decyzją Komisarza rozgrywek ZPRP mecz przeciwko drużynie Krakowiak Szkoła Gortata Kraków zostanie powtórzony we wtorek 20 grudnia w Hali Sportowej III Liceum Ogólnokształcącego przy Osiedlu Wysokim 6 w Krakowie o godzinie 20.30.