Kategoria: Sport
Opublikowano: 2018-09-18 12:36:16 przez system

Tak było na było na biegu dla Nipodległej

W niedzielę 16 września na Stadionie Miejskim w Bochni odbył się bieg pn. „100 km dla Niepodległej”. Celem imprezy było upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie wartości sportu, który może jednoczyć wszystkich Polaków.

W biegu wzięły udział trzy grupy biegaczy: Salt Runners Bochnia, Dziki na Stadionie oraz Grupa Amatorska. Każda z nich miała do przebiegnięcia łącznie 100 km – liczyła się suma przebiegniętych kilometrów wszystkich osób w zespole. Trzy grupy biegły równocześnie rywalizując o uzyskanie jak najlepszego czasu. Jednocześnie biec mogły 4 osoby z każdej grupy, zmiany następowały w dowolnym momencie.

Pierwsza wymieniony dystans pokonała grupa Dzików z czasem 01:28:39. Na drugim miejscu uplasował się Salt Runners Bochnia z czasem 01:30:19. Trzecie miejsce zajęła Grupa Amatorów z czasem 01:31:31. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar.

NAJDŁUŻSZE DYSTANSE
Wśród zmieniających się na trasie biegaczy największy dystans pokonał Robert Bieniek z numerem 203 – 12.46 km. Tuż za nim uplasował się Grzegorz Kaczmarczyk z numerem 207 – 12.104 km. Trzecie miejsce należało do Macieja Noska, biegnącego z numerem 107 – 11.748 km. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkową koszulkę i Certyfikat Biegu.

Grupę „Dziki na Stadionie” reprezentowali następujący biegacze: Kacper Bieniek, Robert Bieniek, Łukasz Borowiec, Sebastian Brzegowy, Grzegorz Cyrek, Grzegorz Kaczmarczyk, Seweryn Kaczmarczyk, Mariusz Kural, Marcin Kusiak i Dawid Pawłowski.
Grupę „Salt Runners Bochnia” tworzyli zawodnicy: Tomasz Głód, Dariusz Gondek, Marzena Gut, Paweł Gut, Anna Leśniak, Kornel Morajka, Jarek Mularz, Maciej Nosek, Tomasz wnęk, Justyna Wróbel.W skład „Grupy Amatroskiej” wchodzili: Adam Bigas, Anna Florczyk, Joanna Florczyk, Hubert Majcher, Paweł Mej, Maciej Strach, Anna Tota, Radosław Tota, Słowomir Trojanowski, Adam Widła, Marcin Leśniak, Barbara Bienias – Kaczmarczyk, Sodnom Tsendzesem (Jasmina), Jarosław Nowotny, Mateusz Błoniarczyk, Małgorzata Brzegowy.

KONKURENCJE SPRAWNOŚCIOWE
Oprócz wymiaru patriotycznego opisywana impreza miała również na celu zachęcenie do aktywności fizycznej całych rodzin, dlatego też na sąsiadującym ze Stadionem boisku ze sztuczną murawą zorganizowano cykl gier i zabaw. Dorośli, dzieci i młodzież mieli okazję rywalizować w licznych konkurencjach sportowych.

Dorośli konkurowali w slalomie siłacza i slalomie zręcznościowym, młodzież walczyła o podium w rzucie piłka lekarską i na torze przeszkód. Dzieci starsze uczestniczyły w konkurencji bieg w worku i robiły pompki, dzieci młodsze rywalizowały w drabince celności i rzucając pajączki. Najmłodsze zbierały grzybki i bawiły się w minikoszykówkę.

Na zakończenie imprezy dzieci zostały zaproszone do biegu – jednego okrążenia po słodkie „co nieco”. Najmłodszych biegaczy wspierali rodzice.
Zwycięzcy otrzymali wymienionych wyżej konkurencji sprawnościowych z rąk burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Podczas trwania imprezy „100 km dla Niepodległej” wokół Stadionu powiewały polskie flagi, a na twarzach części uczestników pojawiły się barwy biało-czerwone. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy swoim strojem i charakteryzacja nawiązali do barw narodowych.
Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Wsparcia udzielili: Gmina Miasta Bochnia, Powiat Bocheński.