Opublikowano: 2015-08-06 15:52:37 przez system

Tour de Pologne „wjechał” do Małopolski

Maciej Bodnar z zespołu Tinkoff-Saxo zwyciężył w czwartym etapie 72. Tour de Pologne. Drugi był Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski), który został również liderem klasyfikacji generalnej, a trzeci Gatis Smuklis (Katiusza). Na mecie w Nowym Sączu zwycięzców dekorował członek Zarządu Leszek Zegzda w towarzystwie prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

Sensacyjnie zakończył się 220-kilometrowy IV. etap TdP, prowadzący z Jaworzna do Nowego Sącza. Po ucieczce tuż po starcie, przez ponad 200 km trójka kolarzy, która jako pierwsza zameldowała się na mecie (Bodnar, Zieliński i Smuklis), przez pięć godzin utrzymywała przewagę nad peletonem. Premie górskie TAURON w Gruszowcu, na Wysokim i w Trzetrzewinie należały do Kamila Zielińskiego. W kategoriach najlepszy sprinter LANGTEAM i najaktywniejszy zawodnik triumfował Maciej Bodnar przed Kamilem Zielińskim.

Po czterech etapach TdP nastąpiły zmiany w klasyfikacji generalnej. Na prowadzenie wysunął się Kamil Zieliński, wyprzedzając Macieja Bodnara. W klasyfikacji drużynowej prowadzenie objął Team Tinkoff – Saxo, na drugim miejscu uplasowała się Reprezentacja Polski, a trzecie zajął Katusha Team.

Puchary oraz koszulki dla zwycięzców poszczególnych kategorii wręczali m.in.: członek zarządu Leszek Zegzda oraz prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

1. Tour de Pologne rozgrywany jest pod hasłem „Łączymy stolice”. Jego trasa, ujęta w 7 etapów, prowadzi z Warszawy do Krakowa, gdzie zakończy się 8 sierpnia br. Aż cztery etapy i ponad połowa trasy prowadzi po terenach Małopolski. Województwo Małopolskie wspiera organizację Tour de Pologne od 2011 roku, a od dwóch lat jest też partnerem Tour de Pologne Amatorów, rozgrywanego w Bukowinie Tatrzańskiej.