Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-08-26 15:17:38 przez system

Trzecie miejsce szczypiornistów w turnieju w Piekarach

W sobotę 22 sierpnia zawodnicy pierwszoligowego zespołu piłki ręcznej mężczyzn MOSiR Bochnia wzięli udział w towarzyskim turnieju w Piekarach Śląskich. W zawodach uczestniczyły drużyny, które w nadchodzącym sezonie 2015/16 będą rywalizować w ligowych rozgrywkach.

Na parkiecie bocheńscy szczypiorniści walczyli z gospodarzami, czyli zespołem MKS Olimpia oraz zespołami MTS Chrzanów i Viret Zawiercie. Wygrali z Chrzanowem i z Zawierciem, przegrali natomiast z Piekarami, ostatecznie plasując się na trzeciej pozycji.

Wyniki turnieju
Olimpia Piekary Śląskie - Viret CMC Zawiercie 20:25
MOSiR Bochnia - MTS Chrzanów 20:15
Viret CMC Zawiercie - MTS Chrzanów 22:17
Olimpia Piekary Śląskie - MOSiR Bochnia 23:18
MOSiR Bochnia - Viret CMC Zawiercie 22:21
MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śląskie 16:19

- Oczywiście te spotkania mają charakter czysto szkoleniowy - mówi trener bocheńskiego zespołu Ryszard Tabor. - Rozgrywki ruszają już w pierwszej połowie września, a więc kolejne tygodnie poświęcimy na poprawianie tych elementów taktycznych, które jeszcze budzą nasze wątpliwości.-

MOSiR Bochnia to beniaminek w nadchodzących rozgrywkach. W tej chwili drużyna intensywnie trenuje w trakcie dochodzeniowego obozu szkoleniowego. - W ramach przygotowań do sezonu planowane są kolejne gry kontrolne - mówi kierownik drużyny MOSiR Bochnia Maciej Haber - Najbliższe spotkanie tego rodzaju w piątek 28 sierpnia. W ramach treningu nasi zawodnicy spotkają się z zespołem juniorskiej ligi niemieckiej TSV Ismaning. - Początek tego meczu ok. 19.30. Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa im. W. Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32.

29 sierpnia gospodarzem spotkań sparingowych będzie Dąbrowa Tarnowska. W meczach kontrolnych udział wezmą: MOSiR Bochnia, Wisła Sandomierz i SPR Tarnów. 5 września od godz. 9.30 do 14.00 sparing w Bochni. Udział w nim wezmą zespoły Vive II Targi Kielce oraz Czuwaj Przemyśl. Miejsce jak zwykle to samo, czyli Hala Widowiskowo-Sportowa.