Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-02-27 12:56:11 przez system

Trzy porażki szczypiornistów

W miniony weekend szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni rozegrali u siebie trzy mecze w ramach małopolskiej ligi piłki ręcznej.

Pierwszym z nich było sobotnie (25 lutego) spotkanie juniorów młodszych z tarnowianami. Zawodnicy bocheńskiego klubu gościli przeciwników w hali sportowej I LO. Mimo gry na własnym terenie młodzi bochnianie bardzo wysoko przegrali z Pałacem Młodzieży. Tym samym przyjezdni potwierdzili swoją wysoką formę, którą prezentowali już w pierwszej rundzie rozgrywek, kiedy to wygrali z nimi przewagą 37 bramek (57:20). Tym razem różnica była niższa, ale i tak bardzo znacząca - tarnowianie oddali o 20 więcej celnych trafień od gospodarzy. - Moi chłopcy grali bardzo ambitnie, ale na więcej nie było nas stać - mówi trener bochnian Łukasz Gicala. - Zmierzyliśmy się z najmocniejszym zespołem w lidze, który do tej pory nie przegrał ani jednego spotkania. Trzeba też pamiętać, że skład naszego zespołu stanowią szczypiorniści o rok młodsi od zawodników innych drużyn, biorących udział w opisywanych rozgrywkach.-

MOSiR Bochnia - MKS PM Tarnów 20:40 (8:19)

MOSiR Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Krzysztof Korta, Sebastian Wójcik, Wiktor Spyrka, Maciej Kycia 2, Kamil Liszkiewicz 4, Maciej Grech, Marcin Jakubowski, Gabriel Krawczyk 5, Adrian Sowa 2, Maciej Woda, Jakub Jewuła, Piotr Ruszaj 1, Jakub Sychta, Sebastian Sowa, Marcin Domas, Kacper Cąber 6.

Kolejne spotkanie juniorzy młodsi rozegrają już w najbliższą sobotę 4 marca na wyjeździe z drużyną UMKS PMOS Chrzanów.

Następnego dnia klub z Bochni (znów w sali sportowej I LO) gościł zawodników Pałacu Młodzieży z Tarnowa, tym razem w ramach rozgrywek I kolejki II rundy I małopolskiej ligi młodzików. - Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze, próbowaliśmy walczyć, ale mocniejsi tego dnia okazali się tarnowianie, którzy ostatecznie zasłużenie zwyciężyli różnicą dziesięciu bramek - mówi trener bochnian Piotr Węgrzyn. - Graliśmy z zespołem, który będzie się liczył w awansie do 1/16 finałów Mistrzostw Polski -

MOSiR Bochnia - MKS PM Tarnów 16:26 (6:12)

Bramki dla Bochni zdobyli: Miłosz Biernat 1, Michał Broszkiewicz 1, Wiktor Kokoszka 2, Piotr Kalinka 3, Piotr Karwala 1, Bartosz Jachymczak 2, Jakub Szkolik 3, Kacper Cąber 3.
Zespół reprezentowali również: Tomasz Jung, Marcin Szkolik, Maciej Bielec i Kacper Gajlio.

Kolejny mecz I ligi młodzików bochnianie rozegrają również u siebie w najbliższą niedzielę 5 marca. W Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Ks. J. Poniatowskiego gościć wówczas będą UKS Wiertmet Libuszę. Początek spotkania o godz. 10.00.

W niedzielę tuż po młodzikach na parkiecie sali sportowej I LO w Bochni pojawili się szczypiorniści, biorący udział w rozgrywkach III ligi seniorów. W ocenie obserwujących mecz kibiców zespół bochnian stoczył na parkiecie piękną walkę. - To był wyrównany mecz, gdzie oddawana była bramka za bramkę - mówi trener gospodarzy Piotr Węgrzyn. - Spotkaliśmy się z bardzo twardym przeciwnikiem. - Trzeba tutaj podkreślić, iż bochnianie zderzyli się z zawodnikami starszymi o 3, 4 lata, więc na pewno silniejszymi fizycznie. - Pokonali nas doświadczeniem - mówi P. Węgrzyn. - Zabrakło nam szczęścia i szczególnie w drugiej połowie spotkania chłodnej głowy. O przegranej zadecydowała też nierzucona kontra sam na sam. Cały nasz zespół należy jednak pochwalić za podjęcie walki i ambicje. -

MOSiR Bochnia - LUKS Skrzyszów 22:25 (10:13)

Bramki dla Bochni zdobyli: Wiktor Czubala 3, Michał Dobrzański 7, Kacper Lipina 1, Filip Fasuga 4, Iwo Stopczyński 1, Paweł Waśniowski 1, Michał Budzyn 2, Tomasz Orzechowski 3.

Zespół reprezentowali również: Karol Kram, Oliwer Choma, Mateusz Łącki, Przemysław Mucha, Grzegorz Drzazga, Łukasz Drabik, Mateusz Trojanowski.

Kolejne spotkanie seniorzy rozegrają w najbliższą niedzielę 5 marca na wyjeździe z drużyną PMOS Busko Zdrój.

Na pocieszenie wygrane młodzików

W niedzielę w wyjazdowym turnieju, którego gospodarzem był Kusy II Kraków, udział wziął drugi zespół młodzików, szkolonych przez Jakuba Pacha. Rozegrali oni trzy spotkania, z których dwa wygrali. Zwycięsko wyszli z meczu z gospodarzami, gdzie zarówno w połowie jak i na końcu o wygranej zdecydowała różnica jednej bramki. Pięknie też pokonali Świt Szaflary. Mocniejszymi okazali się tylko chłopcy z Chrzanowa.

Na wyróżnienie w zespole MOSiR-u zasługuje Konrad Trojan, który we wszystkich spotkaniach zdobył dla bocheńskiego klubu największą ilość bramek - w sumie oddał 22 celne rzuty. - Na pochwałę zasługuje cały zespół - mówi trener J. Pach. - Pojechaliśmy tylko z 9-oma zawodnikami (absencja spowodowana była chorobami i kontuzjami), w tym dwójką bramkarzy, więc na zmianę był tylko jeden zawodnik. Mimo zmęczenia (grali półtorej godziny) chłopcy podołali i zwyciężyli w dwóch spotkaniach z czego jestem niezmiernie zadowolony.-

Kusy II Kraków - MOSiR II Bochnia 15:16 (8:9)
Bramki zdobyli: Konrad Trojan 8, Piotr Jaszczyński 5, Wojciech Borowiec 3.

MOSiR II Bochnia - PMOS II Chrzanów 10:18 (5:10)
Bramki dla Bochni celnie rzucili: Konrad Trojan 5, Kacper Nytko 3, Piotr Jaszczyński 1, Michał Rogusz 1.

MOSiR II Bochnia - Świt Adecco Szaflary 17:14 (10:6)
Bramki zdobyli: Konrad Trojan 9, Wojciech Borowiec 4, Bartosz Szpisak 1, Piotr Jaszczyński 1, Kacper Nytko 1, Kacper Szczudło 1.

Bochnian w turnieju reprezentowali również: Kacper Sychta, Michał Rogusz, Max Ślęzak, Olaf Filipowicz.

Następny turniej młodzicy rozegrają również na wyjeździe. 12 marca w Tarnowie spotkają się z gospodarzami, czyli zawodnikami Pałacu Młodzieży, zespołem Chrzanowa oraz Kusego.

W niedzielę 5 marca rozegrany zostanie w Bochni zaległy (z 28 lutego) Turniej Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 12.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32.

Harmonogram meczów:
MOSiR II Bochnia - PMOS II Chrzanów
MOSiR I Bochnia - PMOS I Chrzanów
MOSiR II Bochnia - PMOS I Chrzanów
MOSiR I Bochnia - PMOS II Chrzanów