Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-03-15 11:54:02 przez system

Turniej II Małopolskiej Ligi Młodzików w Piłce Ręcznej

W niedzielę 13 marca w hali sportowej I LO w Bochni odbył się Turniej II Małopolskiej Ligi Młodzików w Piłce Ręcznej. Wzięły w nim udział cztery zespoły, w tym dwa bocheńskie oraz drużyna z Tarnowa i Tuchowa.

Mecze były bardzo zacięte i czasami tylko jedna bramka stanowiła o zwycięstwie. Tak było m.in. w pierwszym meczu między szczypiornistami MOSiR I Bochnia, trenowanymi przez Łukasza Gicalę, a tarnowskimi zawodnikami MKS Pałac Młodzieży. W pierwszej części z tego spotkania co prawda to właśnie gościom udało się odbiec na trzy bramki przed przerwą, ale już w drugiej części gra była całkowicie wyrównana i zakończyła się właśnie jednobramkową różnicą na korzyść przyjezdnych. Wśród naszych zawodników najwięcej bramek zdobyli Paweł Makowiecki i Kamil Liszkiewicz.

MOSiR I Bochnia - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 18:19 (5:8)

W tym spotkaniu Bochnię reprezentowali i bramki zdobyli: Sebastian Wójcik, Krzysztof Korta, Paweł Makowiecki 6, Kamil Liszkiewicz 6, Maciej Grech, Adrian Sowa 1, Piotr Ruszaj, Jakub Sychta 1, Adam Studziżba, Jakub Jewuła 4.

Podobnie było w drugim spotkaniu, ale tym razem wygranym przez MOSiR I. Wynik był ten sam, tylko odwrotny. W walce z Tuchowem to bochnianie od początku prowadzili i już w połowie meczu wychodzili zwycięsko różnicą dwóch bramek. W kolejnej odsłonie tego spotkania tuchowianie jednak dzielnie dotrzymywali kroku gospodarzom, ale ostatecznie to oni wyszli zwycięsko z tych zmagań z wynikiem 19:18. W spotkaniu z tuchowianami na wyróżnienie zasłużył oprócz Kamila Liszkiewicza, który w tym dniu miał bardzo dobrą formę, Adam Studziżba.

MOSiR I Bochnia - MOSiR Tuchów 19:18 (10:8)

Bramki w drugim spotkaniu MOSiR I zdobyli: Sebastian Wójcik, Krzysztof Korta, Paweł Makowiecki 2, Kamil Liszkiewicz 7, Maciej Grech 3, Adrian Sowa , Piotr Ruszaj 1, Jakub Sychta, Adam Studziżba 6, Jakub Jewuła.

Drugi zespół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni składa się z zawodników młodszych o rok od swoich rywali. Dlatego też chłopcom z rocznika 2002 jest znacznie trudniej na parkiecie. Mimo tego, szkolonym przez Piotra Węgrzyna zawodnikom, nie brakuje zapału i woli walki. W meczu z Tuchowem zarówno w pierwszej, jak i drugiej części spotkania dzielnie dotrzymywali kroku przyjezdnym i deptali im po piętach.

MOSiR II Bochnia - MOSiR Tuchów 17:20 (9:11)

MOSiR II Bochnię reprezentowali: Miłosz Biernat, Tomasz Jung, Marcin Szkolik, Wiktor Kokoszka, Maciej Kycia 2, Piotr Kalinka, Piotr Obroślak, Piotr Karwala 3, Bartosz Jachymczak 1, Jakub Szkolik 1, Kacper Cąber 3, Filip Rzepecki 1, Maciej Bielec 1, Kacper Gajli 5.

Przeciwnicy z Tarnowa okazali się mocniejsi od tuchowian. Już w pierwszej części wypracowali sobie znaczną przewagę sześciu bramek. Trzeba jednak przyznać, że mimo tak niekorzystnej sytuacji bochnianie w drugiej połowie spotkania nie stracili ducha walki i to oni tym razem mieli więcej celnych trafień (6) w stosunku do przeciwnika (4). Mimo tego nie zdołali nadrobić strat z pierwszej części i ostatecznie zeszli z parkietu z przegraną.

MOSiR II Bochnia - MKS Pałac Młodzieży II Tarnów 9:13 (3:9)

MOSiR II Bochnia w drugim spotkaniu: Miłosz Biernat, Tomasz Jung, Marcin Szkolik, Wiktor Kokoszka 2, Maciej Kycia 1, Piotr Kalinka, Piotr Obroślak, Piotr Karwala, Bartosz Jachymczak 3, Jakub Szkolik, Kacper Cąber, Filip Rzepecki 2, Maciej Bielec, Kacper Gajli 1.

Już w piątek 18 marca młodzi szczypiorniści rozegrają mecz awansem ( przeniesiony z 20 marca) między sobą. Na spotkanie zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej im. W Stawiarskiego przy ul. Poniatowskiego 32 w Bochni. Początek o godz. 17.00.