Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-12-15 11:03:50 przez system

Turniej Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Dzieci

W sobotę 12 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni rozegrano Turniej Małopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Dzieci. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny. Oprócz gospodarzy, czyli MOSiR Bochnia walczyły zespoły: Kusy Kraków, Krakowiak Kraków i UKS Wiertmet Libusza.

Turniej był ostatnim, w ramach rozgrywek II rundy. Jak w nim wypadli wychowankowie MOSiR-u, prowadzeni przez Jakuba Pacha? Poniżej wyniki meczy.

MOSiR Bochnia - SKS Kusy I Kraków 14:19 (10:10)
UKS Wiertmet Libusza - UKS Krakowiak Kraków 85 19:18 (10:10)
MOSiR Bochnia - UKS Krakowiak Kraków 85 21:10 (14:4)
UKS Wiertmet Libusza - SKS Kusy I Kraków 9:22 (4:12)
MOSiR Bochnia - UKS Wiertmet Libusza 16:13 (10:8)

Jak widać młodym szczypiornistom z Bochni bardzo dobrze grało się na własnym parkiecie. Wśród trzech spotkań odnotowali dwie wygrane. Tylko mecz z Kusym nie udał się im, ale do połowy był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 10:10. Niestety w drugiej połowie przeciwnicy odskoczyli o 5 bramek. Trener bochnian problem w tym spotkaniu dostrzegł jednak już w pierwszej połowie - Wtedy zabrakło nam wystarczającej koncentracji, a potem już w kolejnej części nie starczyło sił - podsumowywał na gorąco po spotkaniu.

W spotkaniu tym bramki dla Bochni zdobyli: Bartosz Spisak 2, Wojciech Borowiec 1, Kacper Sychta 1, Filip Kołacz 2, Piotr Jaszczyński 2, Michał Rogusz 1, Mateusz Szlahusek 1, Kacper Szczudło 1, Konrad Trojan 3.

Kolejny mecz, tym razem z Krakowiakiem Kraków, zakończył się wysoką wygraną bochnian 21:10. Przewaga gospodarzy widoczna była od początku tego spotkania.
W meczu z Krakowiakiem dla MOSiR-u bramki zdobyli: Gołąb Miłosz 2, Bartosz Szpisak 2, Wojciech Borowiec 4, Piotr Jaszczyński 3, Kacper Nytko 3, Michał Rogusz 1, Konrad Trojan 2, Filip Kołacz 4.

Również po trzecim spotkaniu zawodnicy MOSiR schodzili z parkietu z uśmiechem. Wygrali bowiem z Libuszą, chociaż już nie było tak łatwo jak z Krakowiakiem. Goście usiłowali gonić i na przerwę schodzili tylko ze stratą dwóch bramek. Bochnianie walczyli jednak dzielnie do końca i spotkanie zakończyli trzybramkową przewagą 16:13.
W meczu z Libuszą bramki rzucili: Miłosz Gołąb 2, Bartosz Spisak 2, Wojciech Borowiec 1, Filip Kołacz 2, Oskar Głogowski 1, Piotr Jaszczyński 2, Mateusz Szlahusek 3, Kacper Szczudło 1, Konrad Trojan 2.

W powyższych meczach MOSiR Bochnię reprezentowali również Maks Ślęzak i Dawid Cholewa.

Nie wszystkie zespoły zakończyły II rundę. Przed częścią z nich jeszcze turniej 20 grudnia w Chrzanowie. Czekamy więc na rozstrzygnięcie tych spotkań i dopiero po tych zawodach zobaczymy ostatecznie ukształtowaną tabelę rozgrywek. Wtedy okaże się, które z zespołów awansują dalej i utworzą I ligę chłopców.