Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-04-12 11:08:20 przez system

Udany start młodych szczypiornistów

W sobotę 9 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbył się Turniej II Małopolskiej Ligi Chłopców. Był on wyjątkowo udany dla bocheńskiej reprezentacji.

Bochnianie, trenowani przez Jakuba Pacha, zaprezentowali się na turnieju bardzo dobrze. Spośród czterech rozegranych przez siebie meczy, jeden zremisowali i aż trzy wygrali. Pierwszy z nich bardzo wysoko, bo aż z jedenastobramkową przewagą. Tak mocni okazali się w meczu z Tarnowem, gdzie przeciwnikowi już do połowy wrzucili celnie osiem bramek, nie tracąc ani jednej.

W drugiej części tarnowianie z wielkim wysiłkiem zdobyli trzy, ale bochnianie dorzucili kolejnych sześć. Równie okazali się w spotkaniu z Chrzanowem, którego pokonali sześciobramkową przewagą. Opór stawił im dopiero drugi zespół z Szaflar, tutaj siły okazały się wyrównane i mecz zakończył się remisem. Trzeba jednak podkreślić, że w tym starciu o mocy przeciwników stanowił przede wszystkim bramkarz - reszta szaflarczyków nie zdołała w drugiej części spotkania strzelić ani jednej bramki.

Na zakończenie turnieju MOSiR po raz kolejny potwierdził swoją wysoką formę w starciu z pierwszym zespołem Świtu. Tutaj już jednak dało znać o sobie zmęczenie i wynik nie był tak spektakularny, ale jednak zwycięski.
- Nasza drużyna była w dobrej dyspozycji - mówił po zamknięciu zawodów zadowolony ze swoich podopiecznych J. Pach. - Tylko w spotkaniu z drużyną Świtu I Szaflary zabrakło nam szczęścia i doświadczenia boiskowego, ale i tak wszyscy chłopcy zasługują na pochwały.-

Wyniki meczy:
MDII38 MOSiR Bochnia - MKS PM II Tarnów (przełożony z 19 marca) 14:3 (8:0)
MDII39 MOSiR Bochnia - PMOS II Chrzanów 11:5 (6:2)
MDII40 MKS PM II Tarnów - Świt I Szaflary 5:19 (4:11)
MDII41 MOSiR Bochnia - Świt II Szaflary 7:7 (5:7)
MDII42 MKS PM II Tarnów - PMOS II Chrzanów 11:10 (7:7)
MDII43 MOSiR Bochnia - Świt I Szaflary 10:9 (5:4)
MDII44 MKS PM II Tarnów - Świt II Szaflary 12:17 (6:7)

MOSiR Bochnię reprezentowali: Max Ślęziak, Miłosz Gołąb, Bartosz Szpisak, Wojciech Borowiec, Kacper Sychta, Filip Kołacz, Piotr Jaszczyński, Kacper Nytko, Michał Rogusz, Mateusz Slahusek, Kacper Szczudło, Konrad Trojan.

Ostatni turniej w tym sezonie chłopcy rozegrają 23 kwietnia na wyjeździe. Gospodarzem zawodów w tym dniu będzie Krakowiak Kraków. Turniej odbędzie się w hali sportowej III LO, Os. Wysokie 6. Początek o godz. 11.30.