Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-09 12:35:46 przez system

Ustanawianie rekordu na łapanowskim Orliku

Łapanowski Orlik nie zwalnia tempa. Nie tak dawno w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się tam rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej. Była to jedyna tego typu akcja w powiecie bocheńskim i jedna z dziesięciu w województwie małopolskim. Tym razem promowana będzie piłka ręczna.

Już 11 października o godz. 16:00 na blisko 200 Orlikach w całej Polsce rozpocznie się próba ustanowienia oficjalnego, certyfikowanego rekordu Guinnessa – zorganizowania największego treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie (Guinness World Records® Official attempt: „Largest handbal training - multiple venues”). Trening potrwa 45 minut. Tylko 11 Orlików w województwie małopolskim będzie uczestniczyć w tej próbie. Jedynym przedstawicielem powiatu bocheńskiego jest właśnie orlik przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie.

Podstawowym warunkiem, aby oficjalny rekord został uznany przez Guinness World Records ® jest rozpoczęcie i zakończenie treningu w tym samym czasie, na wszystkich Orlikach biorących w nim udział. W każdym miejscu trening musi wyglądać tak samo i przebiegać według tego samego schematu, przygotowanego przez FRKF we współpracy z animatorami. Elementami treningu będą: rozgrzewka, wyścigi rzędów (toczenie piłki prawą i lewą ręką, kozłowanie piłki prawą i lewą ręką, bieg z krążeniem piłki wokół tułowia), trafianie w słupek (od kosza, bramki lub ogrodzenia boiska) i gra w 10 podań. Dyrekcja Zespołu Szkół oraz animator Orlika zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w treningu.

Osoby, które chcą wziąć udział w treningu powinny skontaktować się z animatorem Orlika, Pawłem Dańcem, tel. 884984461.