Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-03-29 12:09:32 przez KacperGlod

V liga: BKS bezbramkowo z Kolejarzem

BKS Bochnia w drugim spotkaniu rundy wiosennej bezbramkowo zremisował w Stróżach z Kolejarzem. Bocheński utrzymuje pozycję wicelidera w lidze.

Ekipa Bocheńskiego po zwycięstwie 3:0 nad Orkanem Szczyrzyc w meczu otwierającym rok piłkarskich zmagań, wyruszyła do Stróży, gdzie miała zmierzyć się z piątą w tabeli drużyną Kolejarza. W poprzednim meczu trwającego sezonu między oboma ekipami zwyciężyła właśnie drużyna ze Stróży. Mecz w Bochni obfitował w wielkie emocje, padło w nim aż 9 bramek, a ostatecznie Kolejarz zapewnił sobie zwycięstwo 4:5. Tym razem bochnianie za wszelką cenę chcieli przełamać niekorzystną passę w meczu z Kolejarzem - w poprzednim sezonie również mecze kończyły się zwycięstwem ekipy ze Stróżów.

Mecz rozgrywany na sąddeczczyźnie z pewnością można zaliczyć do spotkań, w których nie brakowało walki. Obie drużyny za wszelką cenę starały się nie dopuścić przeciwnika w okolice swojego pola karnego i w wielu przypadkach okazywało się to skuteczne. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej części meczu nie zobaczyliśmy żadnych bramek, choć zdecydowanie bliżej tego celu była ekipa z Bochni. W 77. minucie spotkania po ostrym faulu jeden z zawodników Kolejarza został ukarany czerwoną kartką. Kilka minut później przed doskonałą okazją stanął Patryk Nowak, kiedy to miał szansę na zdobycie bramki z rzutu karnego. Napastnik jednak chybił, posyłając futbolówkę nad poprzeczkę.

Mecz w Stróżach zakończył się obustronnym podziałem punktów, co pozwoliło Bocheńskiemu utrzymać się na drugiej pozycji w tabeli. Do Watry Białki Tatrzańskiej, będącej liderem ligi, bochnianie tracą na ten moment 5 punktów. Kolejną okazją do gonienia lidera będzie najbliższy mecz z Gromnikiem, który rozegrany zostanie 1 kwietnia o 14:00 przy Parkowej 3.

Kolejarz Stróże - BKS Bochnia 0:0 (0:0)

Skład BKS: Cierniak - Majcher, Kieroński, K. Mazur, Bukowiec, Łyduch, Rynduch, Skocz (80' Lovkin), Tokarczyk (70' Ochlust), F. Nowak (60' Musiał), Tabor (60' P. Nowak)

Skład Kolejarz: Lepucki - Jaorsz, Lizoń, Gucwa, Olszewski, Michalik, Kmak, Krok, Tarasek, Peryla, Matusik

Fot. Krzysztof Flesz | BKS Bochnia