Opublikowano: 2022-09-18 13:11:19 przez KacperGlod

V liga: BKS z kolejnym zwycięstwem - ZDJĘCIA

BKS Bochnia pokonał w Mokrzyskach ekipę Korony Niedzieliska 3:1. Jest to trzecie z rzędu zwycięstwo Bocheńskiego na boiskach ligowych.

Mecz BKS z trzynastą drużyną ligi potoczył się zgodnie z założeniami gości. Bocheński udał się do powiatu brzeskiego w celu wywalczenia 3 punktów w celu zbliżenia się do ligowej czołówki. Spotkanie stanowiło też mecz sentymentów, bo w Koronie wystąpił Tomasz Rachwalski, który do niedawna grał w Bochni, a szkoleniowcem gości jest Sławomir Zubel, były piłkarz i trener Bocheńskiego.

Od początku meczu rozgrywanego na stadionie LKS Strażak Mokrzyska do ataku przystąpił BKS. Pierwsze efekty ofensywy przyszły już w 12. minucie meczu, kiedy to dośrodkowaniu Huberta Skocza, które odbiło się od poprzeczki, główką dobił Santiago Casallas, wyprowadzając drużynę z Bochni na prowadzenie. Była to pierwsza w tym sezonie ligowa bramka Kolumbijczyka. Niedługo później z kontrą postanowili wyjść gracze Korony. Udało im się wykorzystać kilka błędów w obronie gości, dobrą sytuację miał m.in. Tomasz Rachwalski. Gospodarzom udało się wyrównać w 32. minucie, kiedy na 1:1 strzelił Łukasz Noga. Gracze Bocheńskiego odpowiedzieli niedługo później, bo dwa ciosy wyprowadzili w 38. i 44. minucie kolejno Patryk Nowak i Bartosz Tokarczyk. Wynikiem 1:3 zakończyła się pierwsza część spotkania.

Jeżeli ktoś liczył na równie obfitą w bramki drugą połowę meczu, to może czuć lekki niedosyt. W drugiej połowie spotkania nie uświadczyliśmy kolejnych goli. Goście konsekwentnie realizowali swoją taktykę, która opierała się na znacznym posiadaniu piłki oraz szukania czwartej bramki. Mimo prób BKS-owi nie udało się strzelić gola, który mógłby już dobić rywali. Emocjonująco za to wyglądała końcówka meczu, bo w ostatnich minutach spotkania kilka ciekawie zapowiadających się akcji wyprowadzili gracze z Niedzielisk. Dobrą formą w tym spotkaniu popisał się bramkarz BKS, Kamil Baka. Pani Agnieszka Olesiak, sędzina spotkania, zagwizdała po raz ostatni a BKS mógł cieszyć się z trzeciego z rzędu zwycięstwa w tym sezonie.

Po sześciu kolejkach ekipa Wojciecha Tajdusia plasuje się na 6. pozycji w tabeli mając na koncie 13 punktów. W następny weekend, 24 września (sobota), Bocheński zagra przed własną publicznością z Dunajcem Zakliczyn. Mecz przy Parkowej 3 odbędzie się o godzinie 16:30.

Korona Niedzieliska - BKS Bochnia 1:3 (1:3)

Bramki: 12' Santiago Casallas, 38' Patryk Nowak, 44' Bartosz Tokarczyk - 32' Łukasz Noga

Skład BKS: Kamil Baka - Jan Mazur, Krzysztof Mazur, Dawid Grzyb (90' Artur Majcher), Daniel Bukowiec, Mariusz Łyduch (C), Kamil Rynduch, Bartosz Tokarczyk (76' Marcin Ochlust), Hubert Skocz (70' Klaudiusz Pach), Santiago Casallas (82' Dawid Pilch), Patryk Nowak (62' Mirosław Tabor)

Skład Korona: Adrian Jaszczyński - Kamil Michałek (46' Kamil Michałek), Jakub Hebda (86' Piotr Kostuch), Tomasz Mikoś, Rafał Augustyn (C), Sławomir Zubel, Sebastian Koziński, Tomasz Rachwalski, Szczepan Kruk (67' Patryk Dydyk), Michał Baruch, Łukasz Noga