Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-09-22 15:31:13 przez system

VI zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

19 września na stadionie Klubu Sportowego "Szreniawa" w Nowym Wiśniczu rozegrane zostały VI Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP Powiatu Bocheńskiego. Wzięło w nich udział aż 26 drużyn (11 drużyn młodzieżowych, 5 kobiecych, 10 męskich), gdyż oprócz zwycięzców eliminacji gminnych, w zawodach wzięli udział zdobywcy pierwszych miejsc z poprzednich zawodów powiatowych, rozegranych w 2013 roku.

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych (opady mżawki) organizatorzy zawodów - Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni postanowili usunąć z biegu sztafetowego i toru usunąć przeszkody mogące spowodować ciężkie kontuzje zawodników.

Kwadrans po godzinie dziewiątej dowódca zawodów - druh Edward Oświęcimka (Komendant Gminny ZOSP RP w Nowym Wiśniczu) zameldował Druhowi Ludwikowi Węgrzynowi - prezesowi Zarządu Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bochni - gotowość do odbycia zawodów. Po kilku zdaniach powitania i życzeniach powodzenia w rywalizacji, wygłoszonych przez Małgorzatę Więckowską - burmistrza Nowego Wiśnicza, przystąpiono do rywalizacji.

Zgodnie z regulaminem zawodów rozegrano dwie konkurencje w każdej grupie startowej tj. bieg sztafetowy oraz ćwiczenie (rozwinięcie) bojowe, a na końcowy wynik złożyła się suma obu wyników oraz punktów karnych, a w drużynach młodzieżowych o ilości zdobytych punktów decydował także wiek zawodników. Sędzia główny zawodów st. bryg. Władysław Baniak i sędziowie pomocniczy (tym razem byli to strażacy - ochotnicy z jednostek OSP z terenu powiatu bocheńskiego, wspierani przez mł. asp. Grzegorza Nowaka z PSP w Bochni), mieli sporo pracy. Pomimo trudnych warunków terenowych poziom rywalizacji był wysoki, a osiągnięte wyniki lepsze od rezultatów sprzed dwóch lat. Utrzymującą się wysoką forma popisali się zwycięzcy poprzednich zawodów w grupie chłopców - OSP Drwinia, i kobiet - OSP Cerekiew oraz męska drużyna OSP Bieńkowice, które także w tym roku okazały się najlepsze, zdobywając pierwsze miejsca, piękne puchary, nagrody rzeczowe,

O wyżywienie zawodników i gości zadbali tym razem: panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśniczu Małym oraz druhowie z OSP tej samej miejscowości, którzy znakomicie wywiązali się ze swojego zadania, serwując pyszne kiełbaski z grilla i bigos oraz ciepłe i chłodne napoje. Słowa podziękowań należą im się nie tylko od organizatorów zawodów, ale także wszystkich, którzy skorzystali z ich polowej kuchni.

Po ponad sześciu godzinach rywalizacji, gdy komisja sędziowska i sekretariat zawodów, zakończyli pracę, zawodnicy ponownie ustawili się na zbiórce. Przystąpiono do ceremonii ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. każda drużyna otrzymała dyplom i upominek, a trzy najlepsze drużyny z każdej grupy także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.