Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-02-27 16:01:56 przez system

W Dziewinie powstała strzelnica sportowa

17 lutego w Dziewinie, w budynku Domu Ludowego przekazano do użytku nowoczesną strzelnicą pneumatyczną.

Ze środków będących w dyspozycji wójta gminy Jana Pajaka przeprowadzono modernizację pomieszczeń dawnej remizy OSP (po przeprowadzeniu się strażaków do nowej) i utworzono w nich profesjonalną strzelnicę pneumatyczną, składającą się z 4 stanowisk wyposażonych w transportery tarcz, kulochwyt, wykonany ze specjalnego tworzywa pochłaniającego śrut, indywidualne doświetlenie każdej tarczy oraz niezbędne wyposażenie sali tak, aby można było w niej prowadzić treningi i zawody strzeleckie o charterze rekreacyjnym i sportowym.

Strzelnica powstała dzięki zaangażowaniu wójta oraz prezesa powstałego w roku 2015 Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju "Puszcza" Dziewin, którego członkowie korzystali ze strzelnic oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Przekazany obiekt pozwoli na rozwój tej dyscypliny sportowej i wpisuje się w zapowiadany przez rząd rozwój strzelectwa i obronności.

Tego rodzaju obiekt daje możliwość atrakcyjnego spędzania czasu pasjonatom strzelectwa bez większych nakładów finansowych i jest to jedyny taki obiekt w powiecie bocheńskim.