Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-09-16 16:43:40 przez KacperGlod

W sobotę inauguracja sezonu piłki ręcznej. MOSiR zagra z Kielcami

Już w najbliższą sobotę inauguracja sezonu rozgrywkowego w II lidze piłki ręcznej mężczyzn. Pierwszą kolejkę bocheńscy szczypiorniści rozegrają 17 września, goszcząc drużynę UKS SMS Wybicki Kielce.

W związku z inauguracją Ryszard Tabor, trenera zespołu MOSiR Bochnia wypowiedział się na temat przygotowania bocheńskich szczypiornistów do sezonu 2022/2023 – Wprowadzamy młodych zawodników (juniorów, a nawet juniorów młodszych), którzy dostaną szansę gry i mamy nadzieję, że również rozwoju sportowego, bo taki jest cel – powiedział trener R. Tabor. – Odnosząc się do odejścia z drużyny takich zawodników jak m.in. Michał Puchalski czy Konrad Trojan dodał: – W tej ogólnej sytuacji ekonomicznej zbudować budżet jest bardzo trudno i zawodnicy szukają sobie innych sposobów na życie. Dlatego odchodzą z powodów zawodowych, ale to daje szansę młodym szczypiornistom na pozostanie w zespole seniorów. Celem w tym sezonie jest ustabilizowanie gry na poziomie drugoligowym. Na pewno liczącymi się zespołami będą: Grunwald Ruda Śląska, AGH Kraków i Vive Kielce. My chcemy rozwijać się, wznosić na wyższy poziom sportowy, by spotkania przynosiły nam i kibicom satysfakcję z gry.-

W podobny sposób kilka dni temu sytuację ocenił kierownik drużyny Maciej Haber: – Skład uległ odmłodzeniu. W tym sezonie posiłkujemy się głównie wychowankami MOSiR Bochnia (juniorami). Część zawodników, którzy byli w tamtym roku w składzie, z powodów osobistych i zawodowych (praca, szkoła) zrezygnowała z kolejnych rozgrywek. Sezon ten będzie szansą na zaistnienie młodych zawodników w drużynie II ligi mężczyzn - skwitował kierownik drużyny MOSiR Bochnia, Maciej Haber.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni. Wstęp wolny! Mecz będzie transmitowany na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV.

/media/user/images/upload/Wrzesien/wrzesien 2022/Plakat-II-l.-p.r.-17.09.2022.jpg

Fot. MOSiR Bochnia