Opublikowano: 2016-01-13 08:59:14 przez system

Weekend bocheńskich koszykarek

W miniony weekend bocheńskie koszykarki rozegrały trzy mecze i można powiedzieć, że to były ich dni. W sobotę odniosły bowiem jedno, a w niedzielę dwa zwycięstwa.

9 stycznia w sali Gimnazjum nr 1 odbył się kolejny mecz koszykarskiej ligi dziewcząt, w którym zespół MOSiR Bochnia 61:26 pokonał UKS Żak Nowy Sącz. Wynik w kwartach : I (11:9), II (17:12), III (20:0), IV (13:5)

- Dobry mecz naszych koszykarek i kolejne zwycięstwo w lidze bardzo cieszą - mówi trener i kierownik sekcji koszykówki MOSiR Witold Jodłowski. - *Nie do końca satysfakcjonuje jednak styl, w jakim zostało odniesione. Momenty wręcz koncertowej gry w obronie i ataku np. w kwarcie III wygranej 20:0 przeplatane były niestety przestojami i prostymi błędami w ataku i obronie, szczególnie na początku meczu.- *

Punkty w spotkaniu zdobyły: Nikola Gałek 19, Wiktoria Zająć 18, Gabriela Kubala 6, Alicja Gajek 4, Katarzyna Mroczek 4, Magdalena Cabała 2, Justyna Kural 2, Gabriela Koczwara 2, Magdalena Makuch 2, Anna Witek 2.
Grały, ale punktów nie zdobyły: Amelia Gajek i Paulina Michalczyk.

W niedzielę 10 stycznia, jeszcze w godzinach przedpołudniowych, pierwsze na parkiet sali sportowej PSP nr 4/II LO w Bochni wyszły juniorki, trenowane przez Rafała Srokę. One również odniosły wysokie zwycięstwo.

MOSiR Bochnia - KS SMS Gortat Korona Kraków 86 - 44 (17:11,13:10,30:10,26:13)

Początek meczu to kilkupunktowe prowadzenie bochnianek, niezła obrona i dobra skuteczność z pół dystansu. Niestety w 2 kwarcie pozwalają na zbyt wiele i Korona odrabia straty. Schodzą na przerwę tylko z 9 punktowym prowadzeniem.

W 3 kwarcie bochnianki wychodzą bardzo zmotywowane, składne akcje w ataku i walka w obronie na całym boisku dają bezpieczne prowadzenie, a cała kwartę wygrywają 30 do 10.

- Bardzo cieszy fakt, że w meczu 10 zawodniczek zdobyło punkty - mówił po spotkaniu Rafał Sroka. - Jednak nie możemy sobie pozwolić na przestoje w zdobywaniu punktów,tak jak to było na przełomie 1 i 2 kwarty. Ogólnie jak na pierwszy mecz po świątecznej przerwie można uznać, że spotkanie było udane.-

Punktowały: Aisza Buczek 15, Kornelia Czaja 8, Dominika Dziadoń 10, Natalia Mazur 10, Edyta Rudnik 5, Aleksandra Poradowska 9, Kamila Puławska 10, Julia Fortuna 11, Gabriela Rak 6, Karolina Przybyła 2, Kinga Ochel, Karolina Bojan -0.

W samo południe na parkiet sali PSP nr 4/II LO wkroczyły młodziczki, które gościły UMKS Gracz Starachowice. Podobnie jak koleżanki pokazały one ładną grę. Trener Michał Sumara był ze swoich podopiecznych bardzo zadowolony.

MOSiR Bochnia - UMKS Gracz Starachowice 71:36 (11;8, 18:8, 22:12, 20:8)

W drugim spotkaniu drugiej rundy rozgrywek młodziczek zespół z Bochni podejmował jedynego reprezentanta strefy świętokrzyskiej UMKS Gracz Starachowice. Po okresie Noworocznym w bocheńskim zespole zapanowała serie chorobowa. Braki personalne w zespole były widoczne w przebiegu całego spotkania.

Mecz rozpoczął się od niecelnych rzutów z półdystansu i braku odpowiedniej koncentracji. Po pierwszej kwarcie mosirki wygrywają zaledwie 11:8. Widać zadyszkę na ich twarzach. Mecz zaczął sie układać dopiero w drugiej kwarcie. Dziewczęta złapały odpowiedni rytm i zdecydowanie lepiej zaczął funkcjonować szybki atak. Zdecydowana obrona pozwoliła na zatrzymaniu przeciwnika na 8 punktach, sami zdobyły 18. Do połowy osiągnęły już kilkunastopunktową przewagę i mecz pomału przechyla się na ich korzyść.

W drugiej części spotkania dziewczęta w końcu osiągnęły odpowiedni stopień zaangażowanie, koncentracji i "złapały" rytm gry. Z minuty na minutę zespół z Bochni już tylko powiększa przewagę i ostatecznie wygrywa całe spotkanie 71:36.

W meczu wystąpiły: Emilia Gołas 2 punkty, Gabriela Czekaj 13, Zuzanna Dziadoń 4, Emanuela Lekka 6, Agnieszka Krawiec 15,Weronika Wilk 4, Julia Wójcik 8, Zuzanna Kierońska 11, Magdalena Wojs 4, Aleksandra Podsiadło 4, Gabriela Leśniowska 0, Julia Juszczyk 0.

W piątek 15 stycznia młodziczki rozegrają kolejne spotkanie, tym razem w Kadetkach B z zespołem z Gorlic. Mecz rozpocznie się o godz. 17.20 w sali sportowej PSP nr 4/II LO przy ul. Konfederatów Barskich 27/29. Natomiast w rozgrywkach w ramach małopolskiej ligi młodziczek zespół Michała Sumary spotka się na wyjeździe z Nivą Oświęcim dopiero w ostatni dniu stycznia.

W sobotę 16 stycznia dziewczęta MOSiR Bochnia, pod opieką Witolda Jodłowskiego, gościć będą w sali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ul. Bernardyńskiej 1 UKS Dąbrówkę. Mecz rozpocznie się o godz. 11.00.
W tym samym dniu kolejny zespół Kadetek B MOSiR I Bochnia pod okiem Krzysztofa Kierońskiego rozegra wyjazdowe spotkanie z Tarnowem.

Kadetki A, szkolone przez Rafała Srokę, kolejne spotkanie miały wyznaczone na 30 stycznia. Ponieważ jednak zespół UKS Dąbrówka wycofał się z rozgrywek mecze drugiej rundy rozgrywane przez tę drużynę zostaną zweryfikowane jako walkower.

Juniorki, również trenowane przez Rafała Srokę w najbliższym czasie pauzują, a ich kolejne spotkanie to wyjazdowy mecz w połowie lutego do Tarnowa.

Przy okazji przypominamy, że przed naszymi koszykarkami wielkie święto - w ostatnich dniach styczniaodbędzie się bowiem w naszym mieście VII Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt Bochnia CUP 2016. Mecze od 29 do 31 stycznia prowadzone będą aż na czterech halach sportowych. Szczegóły wkrótce.