Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-02-09 13:37:12 przez Czas2012

Wisła Kraków zmierzy się z Resovią Rzeszów!

Po kilku miesiącach przerwy piłkarze Wisły Kraków wracają na ligowe boiska. Pierwszym rywalem tego zespołu w rundzie wiosennej będzie Resovia Rzeszów. Czy gospodarzom ponownie uda się wygrać z tym przeciwnikiem?

Wisła Kraków
Na starcie rozgrywek analitycy zakładów bukmacherskich nie mieli żadnych wątpliwości, że Wisła Kraków jest jednym z głównych kandydatów do awansu. Spadek tego zespołu był wielkim zaskoczeniem, ale miał być tylko wypadkiem przy pracy i skończyć się szybkim powrotem. Cóż, trzeba przyznać, że po pierwszej części sezonu niewiele na to wskazuje. Wisła Kraków aktualnie plasuje się w środku ligowej tabeli. Biała Gwiazda ma na swoim koncie zaledwie 24 wywalczone punkty po 18 rozegranych spotkaniach. Trzeba przyznać, że jest to rezultat zdecydowanie poniżej oczekiwań, ponieważ do miejsca gwarantującego udział w barażach tracą 4 punkty, a do bezpośredniej przepustki do Ekstraklasy aż 10 oczek. Wisła musi się spisywać zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części sezonu. Jeśli chce realnie włączyć się do walki o awans.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że piłkarze tego zespołu pierwszą część rozgrywek rozpoczynali jeszcze z Jerzym Brzęczkiem na ławce, a teraz trenerem jest Radosław Sobolewski. Wiślacy w rundzie jesiennej grali mocno w kratkę i tak naprawdę trudno było nadążyć za formą tego zespołu. Biała Gwiazda zakończyła rozgrywki na serii 3 kolejnych meczów o stawkę bez zwycięstwa. Ogólnie patrząc na aktualny układ tabeli, sytuacja tego zespołu nie jest najlepsza. Seria zwycięstw na początku rundy może jednak szybko odmienić przebieg wydarzeń i ewentualne kursy wystawione przez zakłady bukmacherskie.

Wiślacy w meczach towarzyskich przed rozpoczęciem rozgrywek zaprezentowali się naprawdę solidnie. Jedyną porażkę zanotowali w starciu z austriackim LASK Linz, jednak sędziowanie tego spotkania było dalekie od ideału. Oprócz tego zanotowali 3 zwycięstwa i 2 remisy.

Wisła w pierwszej części sezonu nie potrafiła korzystać z atutu własnego boiska, ponieważ w 9 rozegranych spotkaniach wywalczyła tylko 13 punktów. Na wyjazdach piłkarze Białej Gwiazdy spisywali się minimalnie gorzej i uzbierali 11 oczek.

/media/user/images/upload/Luty/Luty 2023/3.jpg
Wisła Kraków – statystyki:

Wisła Kraków straciła przynajmniej jednego gola w 6 ostatnich meczach o punkty.
Wiślacy wywalczyli 13 punktów w 9 meczach domowych.
Wisła nie wygrała żadnego z 5 ostatnich meczów ligowych na swoim boisku.
Wisła Kraków tylko raz od początku sezonu nie strzeliła gola na swoim obiekcie.
6 ostatnich meczów tego zespołu w Krakowie zakończyło się wynikiem btts.

Resovia Rzeszów
Piłkarze z Rzeszowa z pewnością nie mieli tak ambitnych planów przed rozpoczęciem rozgrywek, jak walka o awans do Ekstraklasy. Resovia aktualnie plasuje się na 14 miejscu w tabeli i ma w dorobku 17 wywalczonych punktów. Taki bilans sprawia, że prawdopodobnie w rundzie wiosennej będą walczyć o utrzymanie.

Resovia, w przeciwieństwie do większości drużyn 1. Ligi rozegrała tylko 3 mecze kontrolne. Piłkarze z Rzeszowa postawili na świeżość, a efekty takiej strategii będzie można ocenić po kilku miesiącach. Warto jednak zaznaczyć, że w tych meczach kontrolnych zanotowali 2 zwycięstwa i jedną porażkę.

Resovia w bardzo słabym stylu zakończyła pierwszą część rozgrywek, ponieważ zanotowała 5 kolejnych meczów bez zwycięstwa. Ostatnim triumfem tego zespołu było pokonanie Cracovii na swoim boisku w Pucharze Polski. Czy ponownie uda im się zaskoczyć drużynę z Krakowa?

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami wygrała Wisła Kraków. Biała Gwiazda wygrała w Rzeszowie 0:2, jednak trzeba podkreślić, że oba zespoły stworzyły sobie podobną liczbę sytuacji bramkowych. Gospodarzom brakowało jednak przede wszystkim odpowiedniego wykończenia sytuacji.

Analizując występy Resovii Rzeszów w pierwszej części sezonu, bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę na fakt, że piłkarze tej drużyny lepiej spisywali się w meczach wyjazdowych. Rzeszowianie wywalczyli 10 punktów w 8 rozegranych delegacjach przy zaledwie 7 oczkach przed własną publicznością. W klasyfikacji meczów domowych byli oni najgorszym zespołem w całej stawce, a na wyjazdach wyglądało to o wiele lepiej. Jeśli można gdzieś upatrywać szansy tego zespołu na niespodziankę w Krakowie, to prawdopodobnie właśnie w tym aspekcie.

Analitycy zakładów bukmacherskich nie mają wątpliwości, że Resovia będzie zaangażowana w walkę o utrzymanie i jest jednym z głównych kandydatów do spadku. W przypadku porażki w Krakowie już po pierwszej serii gier w rundzie wiosennej ta drużyna może znaleźć się w strefie spadkowej.

/media/user/images/upload/Luty/Luty 2023/2.jpg
Resovia Rzeszów – statystyki:

Resovia wywalczyła do tej pory 10 punktów w 8 meczach wyjazdowych.
Piłkarze z Rzeszowa mają ujemny bilans bramkowy na wyjazdach.
Resovia przegrała 2 ostatnie mecze wyjazdowe.
Ekipa z Rzeszowa nie zdobyła nawet jednej bramki w 2 ostatnich delegacjach.
Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Wisły Kraków.

Zakłady bukmacherskie na Wisła Kraków vs Resovia

Zdecydowanym faworytem tego spotkania w opinii zakładów bukmacherskich jest ekipa gospodarzy. Wisła Kraków po prostu musi wygrywać spotkania z niżej notowanymi przeciwnikami przed własną publicznością, jeśli realnie chce walczyć o awans do Ekstraklasy. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami było wyrównane i jednak ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali w tej rywalizacji piłkarze z Krakowa. Teraz dodatkowo Wisła będzie miała jeszcze atut własnego boiska i wsparcie kibiców. Trudno jest tak naprawdę znaleźć tutaj jakiekolwiek argumenty przemawiające na stronę ekipy gości.

Analizując statystyki ostatnich meczów bezpośrednich, nie było tutaj rywalizacji pomiędzy tymi zespołami w Krakowie. W 2021 roku mecz towarzyski pomiędzy tymi drużynami wygrała Resovia, a w pierwszym meczu obecnej kampanii lepsza okazała się Wisła.

Oba zespoły łączy fakt, że w końcówce rundy jesiennej zaprezentowały się zdecydowanie poniżej oczekiwań i zakończyły zmagania z serią kilku meczów bez zwycięstwa. Dla Resovii pozytywną informacją może być fakt, że najbliższe spotkanie zostaną rozegrane w Krakowie, ponieważ w pierwszej części sezonu o wiele lepiej spisywali się w delegacjach.

Więcej lokalnych informacji sportowych
Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95