Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-07-13 16:15:14 przez system

Wiśnicz: I Rodzinny Rajd Rowerowy

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu zaprasza na I Rodzinny Rajd Rowerowy "Śladami zabytków, legend i historii", który odbędzie się 19 lipca o godz. 16.00.

Trasa rajdu przebiegać będzie e stadionu sportowego poniżej Zamku Kmitów i Lubomirskich przez Stary Wiśnicz (drogą południową), Kobyle do Chronowa.

W programie Rajdu zaplanowano zwiedzanie zabytków: gotycko-renesansowego kościoła św. Wojciecha w Starym Wiśniczu z roku 1520 fundacji Piotra Kmity, drewnianego kościoła pw. Św. Ducha w Chronowie z roku 1687, wybudowanego w konstrukcji zrębowej, krytego gontem a wnętrzu utrzymanym w stylu barokowym z przełomu XVII i XVIII w.

W części rekreacyjnej uczestnicy rajdu odwiedzą gospodarstwo agroturystyczne „Gnutkoland”, gdzie odbędą się: poczęstunek z grilla, gry i zabawy. Kolejnym punktem programu będzie wyprawa w kierunku pomnik przyrody nieożywionej „Skałek Chronowskich”, które według ludowych podań z zamierzchłej przeszłości (jedna z legend zostanie przytoczona w miejscu zwiedzania) to skamieniała świątynia słowiańskiego bóstwa niebios i błyskawic – Swaroga.

I Rodzinny Rajd Rowerowy rozpocznie się spotkaniem organizacyjnym 19 lipca od godz. 16.00 na Stadionie Sportowym.

Szczegółowe informacje oraz zapisy w Miejskim Ośrodku Kultury lub pod nr telefonu (14) 612-87-04.