Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-29 15:30:20 przez system

Wiśniczanki najlepsze w dziewczęcym futsalu

Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbyły się Zawody Powiatowe w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt, rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn, ale tylko jedna mogła uzyskać awans do zawodów rejonowych - kolejnego etapu rozgrywek.

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół:
PSP nr 4 Bochnia
PSP Łapanów
PSP Nowy Wiśnicz
PSP nr 5 Bochnia
PSP Nieszkowice Wielkie

Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", a dziewczęta każdorazowo spędzały na parkiecie 15 minut.

Dziewczęta bardzo ambitnie przystąpiły do tej rywalizacji a na parkiecie można było zauważyć ich niezwykłą determinację i wolę walki - mówi organizator zawodów - Może ich umiejętności nie stały na najwyższym poziomie ale na pewno nie można im odmówić zapału i zaciętości. Dziewczęta walczyły do ostatniej sekundy i w żadnym wypadku nie zrażały się wynikiem widniejącym na tablicy.

Najlepszą drużyną zawodów okazała się drużyna Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu i to właśnie ona już na początku listopada będzie reprezentować Powiat Bocheński w zawodach rejonowych w Krzeszowicach.

Miejsce II wywalczyły dziewczęta PSP nr 4 w Bochni, a na miejscu III uplasowały się zawodniczki Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach Wielkich.

Na zakończenie zawodów zdobywcy miejsc I - III otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.

Organizatorem zawodów, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.