Opublikowano: 2016-10-13 11:42:52 przez system

Wygrana z kieleckimi akademikami

W środowym (12 października), wyjazdowym meczu pomiędzy AZS UJK Kielce a MOSiR Bochnia spotkały się drużyny walczące o mistrzostwo II Ligi.

Spotkanie bocheńscy szczypiorniści rozpoczęli od prowadzenia 1:0 po rzucie Adriana Najucha. Jednak to w dwunastej minucie po rzucie karnym, wykonywanym przez Piotra Szafarczyka to akademicy objęli prowadzenie. W kolejnych minutach bochnianom nie sprzyjało szczęście, gdyż trafiali w słupki i poprzeczki. W 29 minucie po skutecznym rzucie karnym Sławomira Karwowskiego ponownie wyszli na prowadzenie 10:11, jednak w ostatniej minucie stracili je i gospodarze po rzucie Pawła Papaja (szefa marketingu w kieleckim klubie) wyrównali do 11.
W drugiej części spotkania zespół z Bochni diametralnie zmienił swoją postawę na boisku za sprawą skutecznych kontrataków, zdobywając 13 bramek z rzędu, a tracąc przy tym tylko 2. Tak więc w 47 minucie wynik ustalił Marcin Janas na 13:24. Później również MOSiR kontrolował spotkanie, a szanse gry dostali wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu. Dobre spotkanie rozegrali Łukasz Urbanowicz (7 bramek), Sławomir Karwowski (9) oraz nasz goalkeeper Tomasz Węgrzyn.

• Jest to dla nas ważna wygrana i kolejny krok do mobilizacji zespołu przed najważniejszymi przeciwnikami tych rozgrywek, z którymi spotkamy się w najbliższych tygodniach - mówi trener bocheńskiego zespołu Marcin Bożek. - Wygrywać też trzeba umieć z każdym przeciwnikiem w celu doskonalenia koncentracji tak potrzebnej w szybkiej grze, jaką jest piłka ręczna.-*

Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:29 na korzyść przyjezdnych (MOSiR Bochnia). Warto tutaj zaznaczyć, że gospodarze w drugiej połowie zdobyli tylko 9 bramek przy 18 trafionych przez bocheńskich szczypiornistów.

KU AZS UJK Kielce - MOSiR Bochnia 20:29 (11:11)

Skład zespołu MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn, Tymoteusz Dobrzański, Adrian Najuch (6), Mateusz Zubik 1, Dawid kokoszka, Jakub Jewiarz 1, Filip Pach, Hubert Pamuła, Mateusz Bujak, Sławomir Karwowski 9, Marcin Janas 4, Krzysztof Serwatka, Łukasz Urbanowicz 7, Adam Janus, Jarosław Gut, Mateusz rogóż (1).
Kierownikiem bocheńskiego zespołu jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Skład KU AZS UJK Kielce: Filip Jastrząb, Damian Dobrowolski, Przemysław Grzesik, Paweł Papaj (2), Mirosław Curyła (2), Daniel Boszczyk (4), Mateusz Kutwin (1), Piotr Szafarczyk (3), Michał Czechowski, Bartosz Bednarski (5), Piotr Adach (1), Bartłomiej Zielonko, Wojciech Czerwiński, Michał Głowacki (2), Sergiusz Wojda, Bartłomiej Pióro. Trenerem zespołu jest Tomasz Błaszkiewicz, a kierownikiem zespołu jest Leszek Papaj.