Kategoria: Sport
Opublikowano: 2019-10-30 17:39:15 przez Czas2012

Wyjątkowy IV Memoriał w piłce ręcznej im. Jerzego Widło

Relacja Jarosława Serwinowskiego

W dniu 26 .10.2019 r. odbył się już IV Memoriał w piłce ręcznej im. Jerzego Widło. Niewątpliwie IV edycja była z dwóch względów bardzo wyjątkowa.

Po pierwsze tegoroczne mecze odbyły się po raz pierwszy w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, popularnego „Mechaniaka”. Obiekt został wybudowany w roku 2018. To w tej szkole przez wiele lat Jerzy Widło był nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży.

Obecny dyrektor „Mechanika”, były wychowanek śp. Jerzego Widło, a później kolegą z pracy Pan Jan Balicki, podzielił się informacją iż o wybudowanie tej hali Pan. Jerzy zabiegał już 1982 r.

Drugą wyjątkowym wydarzeniem były cztery drużyny żeńskie które wzięły udział w tegorocznej edycji Memoriału. Reaktywacja zespołu Ladies Bochnia jest dużym sukcesem dziewczyn które po 20 latach zmobilizowały się do treningu i przystąpiły do zawodów bez żadnych oporów i w rewelacyjnej dyspozycji duchowej i sportowej.

Otwarcia turnieju dokonali wspólnie Burmistrz Stefan Kolawiński, Dyrektor ZS nr 1 Jan Balicki, żona Jerzego Widło - Ewa Widło oraz syn Daniel Widło. Padło bardzo dużo ciepłych i miłych słów, nie brakowało wspomnień o patronie i jego dokonaniach.

Po uroczystym otwarciu zawodów rodzina śp Jerzego Widło w towarzystwie jego wychowanków Jarosław Serwinowskiego i Piotra Słowiaka udała się na cmentarz aby oddać hołd patronowi imprezy.

Rywalizacja sportowa odbywał się na bardzo wysokim poziomie z wielki sercem i zapałem do gry. Drużyny żeńskie rywalizowały w systemie każdy z każdym. Wysokim poziomem sportowym w rywalizacji kobiet prezentował się zespół COOLLECTED TEAM. Zespół złożony z byłych zawodniczek z klubów ligowych - Mistrzynie Polski Masters 2019 r. - nie dał szans innym zespołom zajmując pierwsze miejsce.

Tabela kobiety:
I miejsce Coollected Team.
II miejsce Tarnów Master Team.
III miejsce Ladies Bochnia.
IV miejsce TSR Orawa.

Drużyny męskie rozegrały swoje mecze w dwóch grupach:
Grupa I Grupa II
RPA Bochnia - Wialan Tarnów
Oldbojs Bochnia - Hutnik Kraków
TSR Orawa - Czuwaj Przemyśl

Zwycięscy poszczególnych grup walczyli o I miejsce, miejsca drugie o III, miejsca ostatnie w grupach o miejsce V.

Faworyci grup nie zawiedli. Drużyna RPA Bochnia w finale spotkała się z odwiecznym rywalem z Tarnowa ( I Miejsce III Edycji Memoriału). Po bardzo zaciętej walce tym razem różnicą jednej bramki (8-7) drużyna z Bochni cieszyła się ze zwycięstwa.

Skład drużyny z RPA Bochnia:
Tomasz Węgrzyn.Andrzej Weihonig,Michał Stańdo,Maciej Panek,Sławomir Ćwik,Maciej Jacek,Tomasz Jacek,Łukasz Gicala,Jarosław Serwinowski,Piotr Słowiak,Tomasz Mikulec,Krzysztof Piotrowicz,Paweł Prysak,Andrzej Broszkiwicz.

Tabela mężczyzn:
I miejsce- RPA Bochnia
II miejsce-WialanTarnów
III miejsce Hutnik Kraków
IV miejsce TSR Orawa.

Najlepszy zawodnik - Maciej Jacak - RPA Bochnia
Najlepszy strzelec - Marcin Niedojadło - Wialan Tarnów
Najlepszy bramkarz - Paweł Stępień - Hutnik Kraków

Duże podziękowania dla firm i osób przy organizacji IV Memoriału w piłce ręcznej im. Jerzego Widło. Panu Janowi Balickiemu dyrektorowi ZS NR I za udostępnienie hali sportowej.

Sponsorom imprezy:
ATB,MotoKonkret, Mascort, Wox,Drewpłyt, Okna Plastbud, Nieruchomości Dorta Kuklińska, Wenge, TTM, KuchnieAGDSerwis Serwinowski, Trawel Perfect, Akcesoria Baristy. Bochnianin pl. i wielu osobą prywatnym.

Wielkie słowa uznania Panu Michałowi Stańdo i Maciejowi Pankowi za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i sprawy organizacyjne podczas zawodów. Wszystkim zawodnikom byłym wychowankom, współpracownikom Jerzego Widło, którzy licznie przybyli uczcić pamięci podczas zawodów. Grzegorzowi Wojs za nadzór nad wynikami rywalizacji sportowej.

Kibicom za liczny udział i gorący doping, wolontariuszom fundacji Auxilium za pracę podczas zbiórki. Widzimy się za rok na V jubileuszowym Memoriale.

Jarosław Serwinowski