Opublikowano: 2021-11-08 09:53:38 przez KacperGlod

Wysoka wygrana BKS Bochnia w Radłowie

W sobotę drużyna Bocheńskiego Klubu Sportowego pokonała w wyjazdowym meczu 4 ligi wschodniej Radłovię Radłów 0:5. Jest to drugie ligowe zwycięstwo ekipy Marcina Manelskiego w tym sezonie.

Spotkanie zaczęło się bardzo pewnie dla drużyny Bocheńskiego. Już w 5. minucie meczu Chibueze Onwudi wykorzystał podanie z prawej strony boiska od Mariusza Łyducha i tym samym Nigeryjczyk otworzył wynik spotkania. Niewiele później, bo już w 9. minucie pięknym strzałem z ok. 11 metra w prawe okienko bramkę zdobył Artur Majcher. Bochnianie kontrolowali spotkanie i skutecznie odpierali próby stworzenia akcji przez zawodników gospodarzy. Do przerwy w Radłowie zobaczyliśmy dwie bramki.

W drugiej połowie BKS kontynuował swoją ekspansję na połowie przeciwnika. W 62. minucie po otrzymaniu dośrodkowania, Bartłomiej Chlebek uderzeniem głową po długim słupku pokonał bramkarza Radłovii podwyższając wynik na 0:3. Już minutę później w sytuacji “sam na sam” znalazł się Chibueze Onwudi, który minął bramkarza dryblingiem i skierował piłkę do bramki, strzelając gola na 0:4. Bochnianie nadal przeważali – ekipa z Solnego Grodu zdołała zdobyć jeszcze jedną bramkę. W doliczonym czasie gry sędzia stosując przywilej korzyści po faulu na Onwudim pozwolił kontynuować akcje i tym samym swoją debiutancką bramkę w barwach BKS zaliczył Mateusz Olipra.

Drużyna Bocheńskiego zaliczyła drugie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. BKS podwyższa swoją pozycję w walce o utrzymanie w lidze – w tej chwili z dorobkiem 11 punktów obejmują 14 miejsce w tabeli 4 ligi wschodniej.

Radłovia Radłów – BKS Bochnia 0:5 (0:2)
Bramki: Chibueze Onwudi 5′, 63′, Artur Majcher 9′, Bartłomiej Chlebek 62′, Mateusz Olipra 90’+4′.
BKS: Karol Pietrzak – Jan Mazur, Piotr Janicki, Bartłomiej Chlebek, Tomasz Rachwalski, Jakub Jastrzębski, Jakub Kleszcz (75′ Kacper Musiał), Artur Majcher (80′ Mateusz Olipra), Mariusz Łyduch (78′ Maksymilian Rybak), Jarosław Ulas (65′ Hubert Skocz) Chibueze Onwudi.
Radłovia: Miłosz Wadas – Jakub Bieryt, Michał Derlaga, Patryk Leżoń, Piotr Szumlański (46′ Krystian Kozioł), Bartłomiej Padło (79′ Sebastian Schab), Kamil Michałek, Jakub Rosa, Paweł Broda (46′ Jakub Klich), Kamil Żurek, Adrian Gwóźdź (85′ Patryk Magiera).