Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-06-13 15:02:38 przez system

XIX Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli

W trzeci weekend czerwca (18-19 czerwca) odbędzie się XIX Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia.

XIX Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach zadania publicznego „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej”. Projekt realizowany jest również przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Bochni i miasta Bochnia. Turniejowi partneruje również kilkanaście firm.

Co roku w czerwcu mamy przyjemność gościć w Bochni najlepsze młodzieżowe kluby judo z całej Europy.
W ubiegłym roku Bochnia gościła reprezentacje kilkudziesięciu klubów młodzieżowych z 7 krajów europejskich. W tym roku swój udział zapowiedziały reprezentacje 10 państw: Austrii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Litwy, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier i oczywiście Polski.

Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na wysoki poziom walk, które toczone są w nietypowej scenerii – w komorach Uzdrowiska Kopalni Soli w Bochni - 248 metrów pod ziemią.

Zawody trwać będą dwa dni i zakończą się wręczeniem pucharów i medali oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez licznych sponsorów.

- Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć walki judo w nietypowym miejscu i oczywiście kibicować m.in. naszej bocheńskiej ekipie - mówi Sabina Bajda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, a zarazem wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć walki judo "na żywo" w wykonaniu młodych adeptów tej sztuki, organizatorzy zapraszają już w sobotę w samo południe, kiedy rozpoczną się zjazdy do kopalni (od 12.00 do 18.00). W niedzielę zjazdy planowane są w godzinach 10.30-13.00. Odbywać się one będą szybem Campi (przy ul. Campi 15). Obok niego znajduje się duży parking na samochody osobowe i autokary.

W czasie trwania turnieju bilety dla kibiców sprzedawane będą przez Kopalnię w cenach 22 zł.

Zjazd do Kopalni dla kibiców:
w sobotę w godz. 12.00-18.00
w niedzielę w godz. 10.30-13.00

Program XIX Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni:
18.06.2016 r. - sobota
godz. 13.00 uroczyste rozpoczęcie zawodów
ok. godz. 19.30 - dekoracja zwycięzców

19.06.2016 r. - niedziela
godz. 11.00 - rozpoczęcie walk
ok. 15.00 - zakończenie zawodów

Partnerami turnieju są: Tauron Dystrybucja Spółka Akcyjna Oddział w Tarnowie, Pharma C Food Sp. z o.o. Niepołomice, Stalprodukt - Serwis sp. z o.o., Stalprodukt - Wamech Sp. z o.o., Firma Handlowo-Usługowa Domek, E-Kom- Bud Spółka Jawna, TTM Tomasz Tobiasz, Krakowski Bank Spółdzielczy, Grupa kapitałowa Bell, FPUH Rystal, Contimax S.A., Segafredo Zanetti Poland sp. z o.o., Sklep komputerowy Alsen Dekanex – Net Bochnia, Sklep i zakład zegarmistrzowski L.J. Kruk Bochnia, Eurostal-Południe Spółka Jawna, Master Camp, Aquer Spółka Jawna.

Organizatorami XIX Międzynarodowego Turnieju Judo są:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe "MOSIR", Kopalnia Soli w Bochni.

Więcej informacji na stronie www.mosir.bochnia.pl