Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-08 11:15:08 przez system

XVIII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli

W drugi weekend czerwca (13-14 czerwca) w Kopalni Soli Bochnia odbędzie się XVIII Międzynarodowy Turniej Judo.

Co roku w czerwcu mamy przyjemność gościć w Bochni najlepsze młodzieżowe kluby młodzieżowe judo z całej Europy!

W ubiegłym roku Bochnia gościła reprezentacje 49 klubów młodzieżowych z 7 krajów europejskich. W tym roku swój udział zapowiedziały reprezentacje 12 państw: Austrii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Danii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Węgier i oczywiście z całej Polski.

Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na wysoki poziom walk, które toczone są w nietypowej scenerii – w komorach Uzdrowiska Kopalni Soli w Bochni - 248 metrów pod ziemią.

Zawody trwać będą dwa dni i zakończą się wręczeniem pucharów i medali oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez licznych sponsorów.

- Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć walki judo w nietypowym miejscu i oczywiście kibicować m.in. naszej bocheńskiej ekipie - mówi dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo Sabina Bajda.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć walki judo "na żywo" w wykonaniu młodych adeptów tej sztuki, organizatorzy zapraszają już w sobotę w samo południe, kiedy rozpoczną się zjazdy do kopalni (od 12.00 do 18.00). Odbywać się one będą szybem Campi (przy ul. Campi 15). Obok niego znajduje się duży parking na samochody osobowe i autokary.

W czasie trwania turnieju bilety dla kibiców sprzedawane będą przez Kopalnię w cenach 22 zł.
Zjazd do Kopalni dla kibiców:
w sobotę w godz. 12.00-18.00
w niedzielę w godz. 10.30-13.00

Program XVIII Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni:
13.06.2015 r. - sobota
godz. 13.00 uroczyste rozpoczęcie zawodów
ok. godz. 19.30 - dekoracja zwycięzców

14.06.2015 r. - niedziela
godz. 11.00 - rozpoczęcie walk
ok. 15.00 - zakończenie zawodów

Organizatorzy Turnieju: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe "MOSiR" oraz Kopalnia Soli Bochnia/

Partnerami Turnieju są: Starostwo Powiatowe w Bochni oraz i Miasto Bochnia. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Turniej sponsorowany jest przez kilkanaście firm.