Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-26 15:28:10 przez system

Zakończenie Ligi Szachowej

W czwartek 25 czerwca już po raz ostatni w tym sezonie Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bochni gościła w swoich murach młodych bocheńskich szachistów, którzy tym razem spotkali się już nie na kolejnych rozgrywkach lecz na uroczystym podsumowaniu wyników całorocznej pracy.

W 8 kolejkach tegorocznej ligi wzięło udział 58 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Najlepszym szachistą tego sezonu okazała się Aleksandra Augustyn, uczennica Gimnazjum nr 1 w Bochni, która zdobyła w sumie 51 pkt. Na drugim miejscu zdobywając 48,5 pkt uplasował się uczeń Gimnazjum w Stanisławicach – Filip Skipioł, a na trzecim z liczbą 42,5 pkt. Krzysztof Sionko z Gimnazjum nr 1.

Najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych zostali udekorowani medalami oraz pamiątkowymi dyplomami, najlepsze szkoły oraz zwycięzcy w klasyfikacji generalnej otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Dyplomy, medale i puchary wręczali: dyrektor PSP Nr 5 Jerzy Sumara oraz z-ca dyrektora - Ewa Gardziel.

W kategoriach indywidualnych najlepszymi graczami zostali:

Klasyfikacja indywidualna klas I-III
1. Sebastian Liszka, PSP nr 5 w Bochni, 25,5 pkt.
2. Kacper Sowa, PSP nr 1 w Bochni, 13,5 pkt.
3. Antoni Kasperski PSP nr 1 w Bochni1, 3.5 pkt.

Klasyfikacja indywidualna klas IV - VI
1. Paweł Sionko PSP nr 2 w Bochni 29,5 pkt.
2. Radosław Wieczorek, PSP Proszówki, 28,5 pkt.
3. Bartosz Zięba, PSP nr 5 w Bochni, 27,0 pkt.

Klasyfikacja indywidualna klas gimnazjalnych
1. Aleksandra Augustyn, Gim nr 1 w Bochni, 51,0 pkt.
2. Filip Skipioł, Gim Stanisławice, 48,5 pkt.
3. Krzysztof Sionko, Gim Nr 1w Bochni, 42,5 pkt.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych miejsce pierwsze zajęła PSP nr 5 w Bochni z sumą punktów 103,0. Na miejscu drugim, z niewielką stratą punktów do zwycięzcy, uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bochni zdobywając 97,5 pkt., natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale PSP Nr 1 z sumą punktów 59,5.
W kategorii szkół gimnazjalnych miejsce I wywalczyło Gimnazjum nr 1 w Bochni, zdobywając 206,5 pkt. Miejsce drugie zajęło Gimnazjum nr 2 w Bochni z liczbą punktów 143,5 , Gimnazjum w Stanisławicach zdobywając 70,0 pkt. znalazło się na miejscu trzecim.

- Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom rozgrywek Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej za zaangażowanie i czynny udział oraz życzę sukcesów w kolejnej edycji „zmagań szachowych – mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda – na szczególne słowa podziękowania zasługują nie tylko sami uczestnicy naszych rozgrywek ale i nauczyciele, którzy pielęgnują ich zamiłowanie do tej pięknej dyscypliny sportu oraz towarzyszą im podczas rozgrywek. Cieszy mnie bardzo, że nasze comiesięczne rozgrywki cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a do grona graczy dołączają wciąż nowi uczniowie szkół. Nie należy zapominać również o naszym „wiernym” sędzi Zbigniewie Drzazdze, który towarzyszy rozfgrywkom od samego początku powstania idei comiesięcznych rozgrywek szachowych, cierpliwie znosi „hałaśliwość” uczestników oraz z prawdziwą przyjemnością udziela im cennych porad i wskazówek.

Zbigniew Drzazga w podziękowaniu za pomoc w organizacji rozgrywek Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej z rąk dyrektora SP nr 5 otrzymał pamiątkową statuetkę. Również nauczyciele dołączyli do słów uznania,wręczając sędziemu drobny upominek.

Słowa podziękowania za zaangażowanie w organizację rozgrywek ligi szachowej popłynęły również do dyrektora Jerzego Sumary, który od lat gości młodych szachistów w murach swojej szkoły, również w jego ręce trafiła pamiątkowa okazjonalna statuetka.

- Słowa podziękowania należą się również z-cy dyrektora „Piątki” Ewie Gardziel – mówi organizator rozgrywek - która w całym sezonie szachowym „przychylnym okiem” patrzyła na młodych graczy a ja jako organizator rozgrywek ustalając kolejne terminy spotkań zawsze mogłam liczyć na jej wyrozumiałość i życzliwość. Serdecznie dziękuję. -

Na zakończenie tej uroczystości wszyscy zgromadzeni otrzymali drobny upominek od organizatora rozgrywek - MOSiR-u Bochnia.

Organizatorami całego cyklu rozgrywek Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni.