Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-05-14 15:07:18 przez system

Zakończenie Turnieju Grup Naborowych w Piłce Ręcznej

W środę 13 maja rozegrano ostatnią kolejkę VII edycji Turnieju Grup Naborowych w piłce ręcznej. Emocje sięgnęły zenitu, a radość wśród wygranych była ogromna.

Tegoroczne rozgrywki, które rozpoczęły się w październiku, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Do zawodów, prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, zgłosiło się 7 reprezentacji. Wśród nich aż trzy zespoły wystawiła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni. Dwie drużyny wydelegowała PSP nr 2, jeden PSP nr 7. Byliu również przedstawiciele PSP Gawłów/Proszówki. To o jeden zespół więcej niż w ubiegłym sezonie.

Warto podkreślić, że w początkowych edycjach Turnieju Grup Naborowych udział brali wyłącznie chłopcy. - Zainteresowanie wśród dziewcząt było jednak bardzo duże - mówi kierownik sekcji piłki ręcznej i koordynator rozgrywek Władysław Wójcik - postanowiliśmy więc dopuścić do gry zespoły mieszane, a w tym sezonie po raz pierwszy wystartowała drużyna złożona wyłącznie z dziewcząt. Mowa tutaj o III zespole PSP nr 5.

A oto reprezentacje poszczególnych szkół i ich opiekunowie, którzy wzięli udział w VII edycji Turnieju:
PSP nr 2 i PSP nr 2 II - Dorota Budzyn,
PSP nr 5 I - Michał Goliński,
PSP nr 5 II - Dariusz Marszałek,
PSP nr 5 III - Ewa Salamon,
PSP nr 7 i PSP Gawłów/Proszówki - Łukasz Gicala.

W sezonie 2014/15 rozegrano w sumie VIII kolejek. W każdą drugą środę miesiąca gromadziliśmy się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego i tam mocno kibicowaliśmy najmłodszym szczypiornistom. Każde ze spotkań budziło ogromne nadzieje i wielkie emocje. Trzeba przyznać, że uczniowie starali prezentować się z jak najlepszej strony i wkładali dużo serca w grę.

Ostatnia kolejka była szczególna - wszyscy z niecierpliwością czekali na finałowe rozstrzygnięcie, ale nim to nastąpiło rozegrano 13 meczy:

PSP nr 2 I - PSP nr 5 II 13:1
PSP nr 7 - PSP nr 5 I 2:7
PSP nr 5 II - PSP Gawłów/Proszówki 3:6
PSP nr 2 II - PSP nr 2 I 2:10
PSP nr 5 I - PSP nr 5 III 6:1
PSP Gawłów/Proszówki - PSP nr 7 4:4
PSP nr 5 I- PSP nr 5 II 9:1
PSP nr 7 – PSP nr 2 II 4:4
PSP nr 5 II – PSP nr 5 III 1:6
PSP nr 2 I - PSP Gawłów/Proszówki 11:1
PSP nr 2 II – PSP nr 5 II 2:4
PSP nr 5 III - PSP Gawłów/Proszówki 5:3
PSP nr 1 – PSP nr 5 I 6:1

Ostatnia kolejka nie wpłynęła na zmianę miejsca w tabeli końcowej, w której na czele stały dwa pierwsze zespoły PSP nr 2 i PSP nr 5. Wysoką, trzecią pozycję utrzymała również drużyna dziewcząt PSP nr 5 III.

- Gratulujemy zwycięzcom i ich trenerom - powiedziała na uroczystym zakończeniu rozgrywek dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda.- Dziękujemy wszystkim, którzy przez osiem miesięcy regularnie spotykali się tutaj na parkiecie. W ich postawie widać było nie tylko wolę walki, ale i radość. Niezależnie od zajętego miejsca doceniamy wkład pracy wszystkich młodych zawodników i ich opiekunów - nauczycieli wychowania fizycznego. To dzięki nim piłka ręczna jest promowana wśród najmłodszych, co przekłada się później również na ogromne zainteresowanie tą dyscypliną sportu wśród młodzieży i dorosłych mieszkańców naszego miasta.-

Dzięki Turniejowi tworzone są podwaliny do budowy drużyn sekcji piłki ręcznej. - Naszymi pierwszymi wychowankami są uczniowie szkół podstawowych - mówi kierownik W. Wójcik -* mamy nadzieję, że część z tych, którzy walczą w naszych zawodach będzie próbowała swoich sił również w zespołach MOSiR Bochnia. - *

Dyrektor MOSiR, podkreślając wagę tego turnieju podziękowała koordynatorowi tych zmagań, za pracę logistyczną - Dziękuję za pełne zaangażowania i sprawne przeprowadzenie zawodów, podczas których co miesiąc rozgrywanych było kilkanaście meczy. Skoordynowanie tych spotkań nie było zadaniem łatwym, ale przy dobrej współpracy kierownika sekcji oraz placówek szkolnych wszystkie kolejki udało się nam przeprowadzić zgodnie z planem.-

Tabela końcowa
Miejsce Drużyna Punkty Bramki
I PSP nr 2 I 45 240:41
II PSP nr 5 I 41 160:52
III PSP nr 5 III 30 114:97
IV PSP nr 7 18 85:133
V PSP nr 2 II 17 76:134
VI PSP nr 5 II 9 43:130
VII PSP Gawłów/Proszówki 7 44:175

Podczas uroczystości zakończenia turnieju zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary, a wszystkie zespoły pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczała dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda i jej zastępczyni - Dorota Błoniarczyk.