Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-06-29 00:33:56 przez KacperGlod

Zakończyły się rozgrywki Bocheńskiej Ligi Szachowej - zobacz klasyfikację

W czwartek 23 czerwca 2022 r. już po raz ostatni w tym sezonie Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bochni gościła w swoich murach młodych bocheńskich szachistów, którzy tym razem spotkali się już nie na kolejnych rozgrywkach lecz na uroczystym podsumowaniu wyników całorocznej pracy sezonu 2021/2022.

Najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych zostali udekorowani statuetkami oraz pamiątkowymi dyplomami, a najlepsze szkoły otrzymały puchary. W klasyfikacji klas VII - VIII zwyciężył Maksymilian Zwierniak z SP 2 w Bochni, w kategorii klas IV - VI triumfował Szymon Norek z SP 5, a pierwsze miejsce w gronie klas I - III zajął Filip Piątek. Wśród szkół najwięcej punktów zdobyła SP 5 w Bochni (121,5 pkt.), druga była Szkoła Podstawowa z Proszówek (104 pkt.), trzecie miejsce zajęła SP 2 w Bochni, czwarte i piąte miejsce przypadły zaś bocheńskim SP 7 (75 pkt.) i SP 1 (34 pkt.).

Klasyfikacja generalna Międzyszkolnej Ligi Szachowej po V rundach

/media/user/images/upload/Czerwiec/Czerwiec 2022/klasyfikacja.png

Dyplomy, medale i puchary wręczały dyrektor MOSiR Bochnia – Sabina Bajda oraz dyrektor PSP nr 5 Jerzy Sumara.

Dziękuję wszystkim uczestnikom rozgrywek Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej za zaangażowanie i czynny udział oraz życzę sukcesów w kolejnej edycji „zmagań szachowych” – mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda – Mam nadzieję, że po okresie wakacyjnym wrócicie do nas pełni sił i zapału, gotowi na kolejny sezon szachowych zmagań. Na słowa podziękowania zasługują również nauczyciele, którzy pielęgnują zamiłowanie do tej pięknej dyscypliny sportu oraz towarzyszą swoim podopiecznym podczas rozgrywek. Cieszy mnie bardzo, że nasze comiesięczne rozgrywki cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a do grona graczy dołączają wciąż nowi uczniowie.

Słowa podziękowania popłynęły również w stronę Dyrekcji PSP Nr 5 w Bochni, która przychylnym okiem spogląda na bocheńskich szachistów użyczając im miejsca i cierpliwie znosząc ich obecność w swoich szkolnych murach.

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej, a także klasyfikacji indywidualnych i drużynowych z podziałem na szkoły przeczytać można na stronie MOSiR Bochnia.

Fot. MOSiR Bochnia