Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-02-24 20:41:08 przez Czas2012

Zapisy do 10. edycji biegu Tropem Wilczym

6 marca 2022 roku o godzinie 12:00 z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszą uczestnicy biegu Tropem Wilczym. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja biegu.

Na wszystkich biegaczy czeka wyjątkowy zestaw startowy, złożony z jubileuszowej koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych.

Każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie! Bieg będzie się odbywał na dwóch dystansach, dostosowanych do możliwości uczestników. Pierwszy „Dystans pamięci” mierzy 1963 m – jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”. Druga trasa została stworzona z myślą o zaawansowanych biegaczach i liczy 4 km po stromych alejkach Parku (przewyższenia sięgają 40 m).

W jubileuszowej edycji biegu mogą wziąć udział również szkoły. Już 21 lutego 2022 roku uczniowie będą mogli rozpocząć swoje sportowe zmagania. Z myślą o rozwoju młodzieży organizatorzy ogólnopolscy przygotowali 10 stypendiów sportowych dla najzdolniejszych uczniów z wybitnymi osiągnięciami na tle sportowym.

Więcej informacji o projekcie, jego historii i innych wydarzeniach organizowanych w ramach akcji na stronie internetowej biegu TUTAJ

Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce, organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Udział w inicjatywie to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych historią Żołnierzy Wyklętych. W 2020 roku został pobity rekord i aż 75 tysięcy biegaczy wystartowało w 370 miejscowościach.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i regulaminu biegu znajdują się na stronie organizatorów TUTAJ

Kontakt do organizatorów biegu lokalnego:
Starostwo Powiatowe w Bochni, Ireneusz Sobas, tel. 14 615 37 64, mail: i.sobas@powiat.bochnia.pl

Kontakt do organizatorów wydarzenia głównego:

Fundacja Wolność i Demokracja
Al. Jerozolimskie 30/14
00-024 Warszawa
tel.: +48 22 6288505
mail: biuro@tropemwilczym.org